Представники Уповноваженого провели робочу нараду у Вараській РДА щодо ситуації на кордоні з Білоруссю

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в північних областях Вікторія Пєхова та регіональні представники Уповноваженого ВРУ  з прав людини в Рівненській області провели робочу нараду з керівництвом Вараської  районної державної адміністрації, представниками поліції та рятувальниками, головами Зарічненської та Локницької територіальних громад. Адже  лінія кордону, що проходить Вараським районом становить приблизно сто кілометрів.

Перший заступник голови Вараської РДА Юрій Козярець проінформував моніторингову групу про вжиті заходи, спрямовані на забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських, залучених до посиленої охорони державного кордону та громадського порядку в прикордонних районах. Місцевою владою забезпечено сприяння в облаштуванні державного кордону та співробітництво з територіальними громадами прикордонних районів, громадськими організаціями, які виявили намір співпрацювати у питаннях охорони державного кордону.

Ситуацію в прикордонних громадах та проблемні питання, що виникають під час облаштування кордону, озвучили голова Локницької ТГ Петро Харковець та Зарічненський селищний голова Богдан Квачук.  

Під час зустрічі обговорили виклики, з якими можуть стикнутися місцеві органи державної влади, у разі загострення ситуації на українсько-білоруському кордоні. 

Про  навчання поліцейських з практичного відпрацювання алгоритму дій, в разі загострення ситуації на кордоні з Білоруссю, що проходило безпосередньо біля лінії кордону, розповів представник Відділення поліції  №1 Вараського районного відділу поліції Андрій Луковець.

Моніторинговою групою Секретаріату Уповноваженого презентовано напрацьовані роз’яснення та рекомендації щодо дотримання прав місцевого населення та іноземців в разі запровадження надзвичайного стану.

На завершення зустрічі Вікторія Пєхова закликала всіх учасників процесу спілими зусиллями діяти в складній ситуації, що склалась на кордоні та консолідовано вирішувати виникаючи питання.