Податкова інформує

Кампанія декларування – 2021: більше 4 тисяч жителів Рівненщини вже прозвітували про доходи, отримані минулого року

На сьогодні жителями Рівненщини подано 4108 податкових декларацій про майновий стан і доходи, в яких задекларовано загальний дохід у сумі 501,4 млн. гривень. Як зазначила заступник начальника ГУ ДПС у Рівненькій області Надія Друзюк, громадянами до сплати визначено податкові зобов’язання на суму 9,6 млн. грн., з них 8,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 1,5 млн. грн. військового збору. Доходи в сумі понад 1 млн. грн. задекларували 14 мешканців регіону (задекларовано 45,6 млн. грн.).

Найчастіше краяни декларували доходи, отримані від спадщини, продажу та оренди майна, обробітку землі, продажу сільськогосподарської продукції.

Крім того, 1208 громадян задекларували право на податкову знижку задля повернення частини податку на доходи фізичних осіб, утриманого із заробітної плати. Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена такими платниками до повернення  – 3,8 млн. гривень.

Надія Друзюк зауважує, що для тих громадян, хто має задекларувати неоподатковані доходи, термін подання декларації – до 1 травня. А ті громадяни, хто мають бажання скористатись податковою знижкою, декларацію можуть подати протягом року – до 31 грудня включно.

Проведення перевірок дозволено, але не всіх

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 52 прим. 2 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 року № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок», яка набрала чинності 09.02.2021, передбачено скорочення строку дії обмежень, встановлених п. 52 прим. 2 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, дозволивши проведення таких видів перевірок юридичних осіб:

•          тимчасово зупинених документальних та фактичних перевірок, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними;

•          документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог п. 77.4 ст. 77 ПКУ;

•          документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.1 та/або 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 ПКУ, суб’єктів господарювання реального сектору економіки, які сформували податковий кредит за рахунок оформлення ризикових операцій з придбання товарів/послуг (із переліку ризикових платників податків, визначених у межах роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України, утвореної відповідно до Постанови Верховної Ради України від 24 квітня 2020 року № 568-IX);

•          документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;

•          документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.12, 78.1.14, 78.1.15, 78.1.16 п. 78.1 ст. 78 ПКУ.

Головне управління ДПС у Рівненській області