Податкова інформує

Проведено сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”

          Головним управлінням ДПС у Рівненській області  проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з  заступником начальника Зоєю Хоній на тему: «Новації податкового законодавства, актуальні питання щодо застосування РРО, врегулювання податкового боргу,  сервіси податкової служби»

Відповіді на цікаві запитання пропонуємо вашій увазі.

Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?

Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання, наряду з апаратним, програмного РРО. Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний), засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій. У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Яким чином контролюється перехід режиму роботи ПРРО з офлайн в онлайн?

ПРРО автоматично переводиться із режиму офлайн в режим онлайн-обміну з фіскальним сервером у момент відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером. Програмне рішення ПРРО, працюючи в режимі офлайн, повинне забезпечувати постійний контроль щодо відновлення зв’язку ПРРО з фіскальним сервером та перевіряти наявність зв’язку перед формуванням кожного чека в режимі офлайн.

Куди потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи, та у який спосіб її можна подати?

За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто, або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку. Також платники податків можуть подати декларацію про майновий стан і доходи онлайн, скориставшись сервісом Електронний кабінет.

Чи є обмеження щодо включення до податкової знижки суми витрат на сплату страхових платежів за договором страхування життя?

Платник податку має право включити до податкової знижки суму витрат на сплату страхових платежів та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договором довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують при страхуванні платника податку 2940,00 грн та при страхуванні члена сім’ї (50%) – 1470,00 грн у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування.

Як  відстрочити податковий борг для платника?

Законодавець передбачив декілька механізмів врегулювання податкового боргу згідно Закону України №1072. Так, доповнено Податковий кодекс України новими пунктами. Одним із таких механізмів є відстрочення податкового боргу платників податків-фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, який у загальній сумі не перевищує 6800 гривень.

Умови відстрочення податкового боргу такі: надається платникам податків – фізичним особам, які станом на 1 грудня 2020 року мали загальний розмір податкового боргу (у тому числі штрафні санкції та пеня) у сумі, що не перевищує 6800 гривень в цілому. Така сума боргу може бути відстрочена до 29.12.2021. Відстрочення потребує обов’язкового подання заяви до контролюючого органу за місцем обліку платника податків – фізичної особи. Відстрочення надається без нарахування процентів за користування таким відстроченням.

У разі погашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку (до 29.12.2021) штрафні санкції і пеня передбачені ПКУ, не застосовуються та не нараховуються, а застосовані (нараховані) коригуються до нульових показників.

У разі ж непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до настання граничного строку, а також у разі її погашення після 29.12.2021, штрафні санкції і пеня нараховуються у загальному порядку.

Онлайн сервіс ЗІР від ДПС – мінімізація витрат часу бізнесу на отримання інформаційно-довідкових послуг

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що на вебпорталі ДПС України функціонує  Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі – ЗІР), робота якого направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією.

У розділі «Запитання – відповіді з Бази знань»  ЗІР для платників податків реалізована можливість самостійного пошуку інформації, шляхом ознайомлення з редакціями відповідей на запитання, з якими звертаються клієнти до Контакт-центру засобами телефонного зв’язку, електронною поштою та письмово.

Розділ «Нормативні та інформаційні документи» містить нормативні та інформаційні документи з питань оподаткування, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших питань законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, а також інформацію стосовно роботи органів ДПС.

Розділ «Єдиний реєстр ІПК, електронний кабінет» має безпосередній перехід до Єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій ДПС та інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет».

Розділ «Програмні РРО» містить актуальні запитання-відповіді з питань використання програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Розділ «Електронні довірчі послуги» надає можливість користувачам ресурсу ознайомитись із найактуальнішими запитаннями щодо отримання електронних довірчих послуг у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС та більш детально ознайомитись з порядком отримання електронних довірчих послуг, переліком документів для отримання таких послуг, завантажити форми реєстраційних документів разом зі зразками заповнення, ознайомитись з інформацією про місцезнаходження та режим роботи відокремлених пунктів реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС тощо.

Функціонал ресурсу забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напряму діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, по запитаннях-відповідях, розміщених в Базі знань, назвах нормативних та інформаційних документів.

І це лише частина сервісів, переваги яких платники вже можуть оцінити

Тож, не витрачайте час на телефонні розмови та очікування вільного працівника Контакт-центру – переходьте до онлайн спілкування, використовуючи чат безпосередньо у ЗІР або у месенджерах Viber/Telegram для отримання інформаційно-довідкових послуг з питань оподаткування, єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.

Податки, які наповнюють місцеві бюджети Рівненщини

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомили, що протягом трьох місяців до місцевих бюджетів усіх рівнів надійшло  1млрд. 528 млн. грн. від сплати податків і зборів.

За словами начальника податкової служби області Віталія Чуя, найбільшу частку у загальній сумі ( 70 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло  1 млрд. 73 млн. гривень.

Податку на майно (за земельні ділянки, житлову та нежитлову нерухомість, а також автомобілі преміум-класу) сплачено 135,1 млн. грн. ( 9 відс. доходів бюджетів територіальних громад).

Єдиного податку від платників спрощеної системи оподаткування надійшло 211,6 млн. грн. (14 відс. від загальної суми).

Частка решти податків і зборів у загальній сумі складає 7 відс.: це надходження податку на прибуток, рентної плати за користування природними ресурсами, акцизного податку від реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, плати за ліцензії на виробництво та продаж підакцизних товарів, екологічного податку.

Враховуючи для місцевих громад  бюджетоформуючу роль податку на доходи фізичних осіб, Віталій Чуй звертає увагу на дотримання роботодавцями законодавства про працю та легалізацію доходів найманих працівників. Адже лише з легально виплачених доходів громади зможуть отримати належні суми для свого розвитку.

Головне управління ДПС у Рівненській області