Податкова інформує

          Увага! Об’єднана  звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску 

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу суб’єктів господарювання, що починаючи з 1 квітня 2021 року платники податків щокварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, подають об’єднану звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Розрахунок). Форма та Порядок заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року №111/26556 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 року № 773). 

         До складу Розрахунку входять 6 додатків, які є невід’ємною його частиною, і подаються до     контролюючого органу у складі такого Розрахунку.

Заповнення показників у Розрахунку та додатках здійснюється з розбивкою по місяцях звітного кварталу.

         Всі реквізити Розрахунку та додатків є обов’язковими для заповнення.

Останній день подання Розрахунку за 1 квартал 2021 року для платників податків – 11 травня 2021 року.

         Продаж нерухомого майна фізособою: нюанси оподаткування

         Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) нерухомості передбачений ст.172 Податкового кодексу України. При здійсненні таких операція фізичні особи зобов’язані задекларувати свої доходи та сплатити податок.

          Так, при продажу нерухомості  укладається договір купівлі-продажу, в такому випадку будуть утримуватися наступні податки:

– податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) – 5%;

– військовий збір – 1,5%;

           Розрахунок податку при продажу нерухомості визначається від суми доходу, отриманого від продажу такої нерухомості. Дохід визначається виходячи з ціни, котра зазначена в договорі купівлі-продажу, тобто суми, яку покупець передає продавцеві за нерухоме майно, але не нижче оціночної вартості.

Зверніть увагу, існують винятки:

–          якщо протягом року здійснено одну угоду з об’єктом нерухомості, яким володієш більше трьох років, дохід від продажу такого об’єкта не обкладається податком;

–          якщо об’єкт нерухомості отримано у спадок – умова щодо перебування майна у власності понад три роки в такому випадку не поширюється, тобто можна продавати об’єктом нерухомості відразу. При продажу такої нерухомості дохід також не оподатковується.

         У випадку продажу земельної ділянки податок сплачується в такому ж розмірі, як і при продажу іншого нерухомого майна. Проте винятком в даному випадку є земельна ділянка сільськогосподарського призначення, а також та, яка не перевищує норми приватизації (безоплатної передачі), передбаченої ст.121 Земельного кодексу України. Для звільнення від оподаткування також необхідна умова володіння ділянкою понад три роки, виключаючи ситуацію отримання ділянки у спадок.

         Якщо продавцем виступає нерезидент, в такому випадку розмір податку при продажу нерухомості становитиме 18%  ПДФО  та 1,5% військовий збір.

Вищевказані виключення також відносяться і до продавця-нерезидента.

        Тож, якщо ви у минулому році продавали  нерухоме майно, то для виконання свого громадянського обов’язку зверніться до податкових органів за місцем вашої реєстрації та до 01 травня поточного року задекларуйте отримані від такого продажу доходи.

        При відвідуванні податкових органів використовуйте засоби захисту, а саме маски або респіратори, а також дотримуйтеся соціальної дистанції, уникайте скупчень людей.

         Рекомендуємо скористатись можливістю подати декларацію не відвідуючи податкові органи, а за допомогою податкових сервісів, зокрема Електронного кабінету, попередньо отримавши кваліфікований електронний підпис.