Податкова інформує

За порушення порядку реалізації підакцизних товарів застосовано штрафних санкцій  на понад 16 мільйонів гривень 

Станом на 01.04.2021 року на території Рівненщини здійснюють діяльність в сфері торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами 2178 суб’єктів господарювання.

Як повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній, з метою недопущення порушень вимог чинного законодавства в сфері обігу спирту та алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального,  працівниками управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС в області  за 1 квартал 2021 року проведено ряд фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами, в результаті яких виявлено ряд порушень, зокрема: безліцензійна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами реалізація алкогольних напоїв  та тютюнових виробів без марок або з підробленими марками акцизного податку; реалізація алкогольних напоїв за цінами, меншими від встановленого розміру мінімальної роздрібної ціни на такі алкогольні напої, та інші.

За результатами проведених фактичних перевірок застосовано штрафних санкцій на суму 16 270,8 тис. гривень.

Крім того, за результатами опрацювання матеріалів, отриманих від підрозділів Нацполіції про виявлені порушення в частині реалізації алкогольних напоїв особам до 18 років, до 10 суб’єктів господарювання застосовані фінансові санкції на загальну суму 68,0 тис. грн., та  анульовано дії відповідних ліцензій семи суб’єктам господарювання.

На контролі – погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску

В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу роботодавців (як юридичних, так і фізичних осіб) на те, що податковою службою здійснюється контроль за дотриманням податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам й забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ). З цією метою Головним управлінням постійно вживаються заходи щодо погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Зокрема, з початку року податківці вже сформували та направили боржникам 6163 вимоги про сплату боргу з ЄСВ на суму 162,1 млн. гривень. До органів державної виконавчої служби для примусового стягнення передано 2197 узгоджених вимог на суму 39,6 млн. гривень.

То ж у відомстві зазначають, що питання надходження коштів по єдиному соціальному внеску та скорочення абсолютної величини заборгованості знаходиться на постійному контролі.

Вкотре звертаємо увагу, що період роботи працівника, за який роботодавцем не сплачені внески з єдиного соціального внеску, не буде зараховано до страхового стажу працівника до повного погашення боргу. Тому, нарахування та своєчасна й повна сплата ЄСВ є запорукою соціального захисту громадян.

Наголошуємо, що у разі несвоєчасної сплати єдиного внеску до платника податків застосовуватимуться фінансові санкції, а посадові особи нестимуть адміністративну та, навіть, кримінальну відповідальність.