Податкова інформує
Цифра дня: місцеві скарбниці Рівненщини отримали 113 млн. грн. плати за землю
Плата за землю – це податок, що справляється з юридичних і фізичних осіб за використання земельних ділянок. Плата за землю входить до складу податку на майно. Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.
Як повідомив начальник ГУ ДПС у Рівненській області Віталій Чуй, у січні – березні 2021 року до місцевих бюджетів області надійшло 113,2 млн. грн. земельного податку та орендної плати за землю, що перевищує надходження відповідного періоду 2020 на 13%.
Зокрема, 103,7 млн. грн. плати за землю надійшло від юридичних осіб та 9,5 млн. грн. – від фізичних осіб.
За словами Віталія Чуя, повнота надходжень земельного податку та орендної плати за землю до місцевих бюджетів є результатом спільних зусиль податкової служби та органів місцевого самоврядування у напрямі залучення власників земельних ділянок та землекористувачів до оподаткування та свідомим ставленням до сплати податків землекористувачів Рівненщини.
Легалізація трудових відносин – основа захисту трудових прав найманих працівників
Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Адже повага до себе починається з шанування законів своєї держави.
За нинішніх реалій, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема, і нелегальної. Працівники, які погоджуються одержувати зарплатню “в конвертах”, стають заручниками самих себе.
Порушуючи законодавство про працю, роботодавці позбавляють найманих працівників соціальних гарантій (права на відпустку, страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності, інші форми державної допомоги), а також позбавляють громадян пенсійного стажу та можливості отримати допомогу у разі втрати роботи. Тож неофіційне працевлаштування – це втрата для працівника законодавчого захисту та безправна залежність від роботодавця та його дій.
Крім того, з обсягів зарплати, виплаченої в «конвертах», не сплачується податок з доходів фізичних осіб. Отже, зменшуються відрахування в бюджет, за рахунок яких утримуються заклади охорони здоров’я, освіти, культури, реалізуються соціальні програми тощо.
Роботодавцям також слід пам’ятати, що легалізація заробітної плати – це надійний засіб залучення висококваліфікованих, порядних, не байдужих до майбутнього країни людей та ефективний спосіб боротьби із конкуренцією на ринку праці.
Як зазначає начальник Головного управління ДПС у Рівненській області Віталі Чуй, податкова служба на теперішній час не ставить собі за ціль перевірити та оштрафувати. Для податкової служби найголовніше, що б працівник був офіційно оформлений, соціально захищений, а з його заробітної плати сплачувались податки і збори. Все це мають добре усвідомлювати і роботодавці, і наймані працівники.
Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нещодавно було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника ГУ ДПС в області Надією Друзюк на тему: «Декларування доходів громадян та порядок застосування РРО».
Надаємо відповіді на актуальні питання.
Чи можна включати до податкової знижки оплату вартості послуг на лікування та придбання ліків?
До переліку витрат, які включаються до податкової знижки, відповідно до підпункту 166.3.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), включається, зокрема, сума коштів, сплачених на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків.
При цьому, зазначена норма набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинність закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування (пункт 1 розділу ХІХ ПКУ).
Наразі закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не прийнятий, тому податкова знижка за витратами, понесеними платником на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з його лікування або лікування члена сім’ї першого ступеня споріднення, за наслідками 2020 року не надається.
Чи має право скористатися податковою знижкою за іпотечним кредитуванням один із членів подружжя за вибором, коли об’єкт іпотеки знаходиться у спільній власності?
Відповідно до п. 175.1 ст. 175 ПКУ платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.
Тобто, право включити до складу податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом має той член подружжя, який є позичальником такого кредиту.
Який термін сплати податкових зобов’язань, визначених у наданій податковій декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік?
Для громадян граничний строк сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік, – 2 серпня 2021року
Як оподатковується ПДФО дохід у вигляді процентів, отриманий фізичною особою від розміщення коштів на депозитному рахунку в установі банку, чи потрібно надавати щорічну декларацію?
Відповідно до ПКУ податковим агентом платника податку під час нарахування на користь платника податку доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування (банки, кредитні спілки). Податковим агентом у строки, визначені ПКУ для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою 18 відсотків, із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми депозитних рахунків. Декларація у цьому випадку фізичною особою не надається.
Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи фізичній особі, яка отримала доходи від операцій продажу майна та при нотаріальному посвідчені договорів був сплачений ПДФО?
Податкова декларація про майновий стан і доходи не подається, якщо фізична особа отримувала доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розд. ІV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок на доходи фізичних осіб відповідно до розд. ІV ПКУ.
Головне управління ДПС у Рівненській області

