Платники Рівненщини перерахували до бюджету понад 19 млн грн екологічного податку

Платники Рівненської області, які здійснюють викиди забруднюючих речовин, протягом трьох місяців 2023 року перерахували до бюджетів 19,4 млн грн екологічного податку, що на 5,6 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.

З цієї суми 14,8 млн грн спрямовано до держаного бюджету, водночас до місцевих бюджетів надійшло 4,6 млн грн цього платежу.

Нагадаємо, екологічний податок сплачується за обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, скидаються безпосередньо у водні об’єкти, за розміщення відходів, а також за радіоактивні відходи, що утворюються внаслідок діяльності або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, та за обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій).

У Головному управлінні ДПС нагадують, що тимчасово, на період воєнного стану, платників, об’єкти яких зареєстровані на територіях, де ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, звільнено від сплати екологічного податку.

Перелік областей, де проводяться бойові дії, або тимчасово окуповані збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.