На Рівненщині зміцнюють співпрацю із ДП «Прозорро»

Питання користування електронним каталогом Prozzoro Market обговорили 8 липня на онлайн нараді з представниками ДП «ПРОЗОРРО» за участю заступниці голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванни Смачило.

До відео зустрічі доєдналися представники ОДА, РДА, відповідальні за здійснення закупівель. Керівники структурних підрозділів та працівники Вараської РДА дотичні до «ПРОЗОРРО»,  також взяли участь в онлайн нараді.

Так, представники ДП «ПРОЗОРРО» розповіли про переваги Prozzoro Market. Насамперед це:

  • економія державних коштів. Каталог відображає всі цінові пропозиції у кожній групі товару, бізнес дивиться на ціни конкурентів і знижує свої. Завдяки цьому покупки в Prozorro Market є дуже вигідними для держави;
  • економія часу та зниження операційних витрат. Аби потрапити в електронний каталог Prozorro Market, достатньо один раз пройти просту процедуру кваліфікації;
  • гнучкі тарифи. Для підтримки, наповнення та розвитку Prozorro Market бізнес буде сплачувати комісію – але лише в разі підписання угоди. Йдеться про 3% від суми договору при вартості закупівлі до 50 тис. грн, 2% – до 200 тис. грн, 1% – понад 200 тис. грн. Для державних замовників користування Prozorro Market є повністю безкоштовним.

Також додатково буде проведено навчальний семінар щодо практичного використання «Prozzoro Market» для уповноважених осіб органів місцевого самоврядування та замовників облдержадміністрації.

До речі, електронний каталог Prozorro Market почав працювати у квітні 2020 року в пілотному режимі. Він створений для того, аби державні та комунальні органи влади і підприємства могли без зайвих зусиль та організації тендерів купувати товари широкого вжитку (офісне приладдя, пальне, меблі, побутову хімію, комп’ютери, захисні маски, антисептики та інші медичні товари). На сьогодні в Prozorro Market вже продають свої товари понад 1000 постачальників. Сума підписаних контрактів – понад 60 млн грн.