На Рівненщині за кошти інтернет-субвенції до мережі під’єднали 133 соціальні заклади


На сьогодні на Рівненщині за державні гроші якісний інтернет провели вже до 63 сіл. До мережі під’єднують соціальні заклади, серед яких школи, дитсадки, будинки культури, бібліотеки, ФАПи, пожежні частини, ЦНАПи. Загалом таких об’єктів уже 133. 

Це суттєво розширює можливості місцевих жителів. Мова йде і про якісніше навчання дітей, і про медичну допомогу. Адже швидкісний інтернет дає доступ і до телемедицини. 

Тим часом мешканці сіл, до яких вперше провели інтернет, тепер можуть під’єднати до мережі і власні будинки.

Це стало можливим завдяки проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Інтернет-субвенція».

«Серед населених пунктів, до яких проклали оптичний інтернет, чимало віддалених сіл. І для місцевих мешканців доступ до якісної мережі є важливим. Плануємо, що всі громади, які беруть участь у проєкті, матимуть швидкісний інтернет вже до кінця грудня. Тож роботи тривають. Тим часом до кінця 2022 року заклади соцсфери користуватимуться ним безоплатно», – прокоментувала заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило.

Нагадаємо: загалом у рамках проєкту «Інтернет-субвенція» для Рівненщини передбачено понад 15 мільйонів гривень. Таким чином, доступ до оптичного інтернету вперше отримають мешканці майже 100 сіл у 34 громадах.