На Рівненщині радять не відкладати вакцинування – йде наступна «хвиля» COVID-19


На Рівненщині щодня проти COVID-19 вакцинують приблизно 3 тисячі людей. Темпи щеплень в області планують нарощувати, адже на осінь очікується чергова хвиля захворювання. Крім того, в Україні зростає кількість заражень штаму «Дельта».

«Держава забезпечує населення вакциною повною мірою як у Рівненській області, так і в цілому в країні. В області працює 5 центрів масової вакцинації, де є усі зручності та достатньо місця для людей. Тобто є усі умови для нарощування темпів щеплень. Загалом по області зроблено понад 136 тисяч щеплень», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, який ознайомився із діяльністю двох центрів вакцинації в обласному центрі.

Впродовж тижня керівництво області інспектує центри масової вакцинації. Нагадаємо, вони працюють у Рівному, Дубно, Вараші та Сарнах.

За словами першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, є певні зауваження до діяльності таких центрів на півночі області, а також конструктивні думки щодо покращення їх роботи щодо збільшення обсягів вакцинації. Наразі жоден із центрів масової вакцинації закриватися не буде.

Наразі на Рівненщині щеплення від коронавірусу отримали майже 10% дорослого населення, повідомила координаторка із вакцинації в області Олена Гандзюк. Водночас для формування потужного колективного імунітету цього недостатньо, адже показник має становити принаймні  70%.

За словами головного санітарного лікаря Рівненщини Романа Сафонова, третя хвиля коронавірусу продемонструвала вдвічі більшу захворюваність та майже в 1,7 раза більшу летальність. Також новий штам «Дельта» має гірший перебіг, велику кількістю ускладнень. Саме тому медики і влада неодноразово наголошували приходити в центри вакцинації.

«Треба не просто приходити, а бігти, їхати, летіти і швидко вакцинуватися. Давайте не відкладати найважливіші речі у нашому житті на потім. Найцінніше – це наше здоров’я», – наголосив Роман Сафонов.