На Рівненщині хочуть мінімізувати наслідки переходу в «жовту» зону

На Рівненщині працюють над тим, щоб перехід у «жовту» зону якомога менше вплинув на навчальний процес і життя громад у цілому. Щоб школи і дитсадки продовжили працювати в звичному режимі, 80 відсотків колективу має бути провакциновано. Натомість ситуація у районах області нерівномірна. 

Щоб вивчити проблематику в кожній громаді і скоординувати роботу для вирішення цього питання, заступники голови Рівненської ОДА проводять робочі наради. Серед їх учасників – представники місцевої влади, керівники навчальних закладів, медики.

У Вараській райдержадміністрації долучилися до роботи в онлайн режимі голова адміністрації Анатолій Рижий, перший заступник голови РДА Юрій Козярець, заступник голови РДА Наталія Ковальчук, директор КНП «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександр Волочнюк.

16 та 17 вересня проведено в онлайн режимі селекторні наради з всіма територіальними громадами Вараського району, під час яких обговорили ситуацію в навчальних закладах громад з головами та керівниками шкіл, медичних установ та шляхи вирішення проблеми.

 «Ситуація дуже різна не лише по громадах, а й по окремих населених пунктах. Є випадки, що в одному селі майже всі мешканці отримали щеплення, а в сусідньому взагалі не вакцинуються. Ми намагаємося з’ясувати причину цього і попрацювати над вирішенням питання. Насправді багато хто вірить фейковій інформації. А це може призвести до тяжких наслідків. Адже, за медичною статистикою, серед пацієнтів із COVID-19, яких госпіталізують, які перебувають у реанімаціях, жодного щепленого немає. Тобто насправді вакцинація – це шанс вберегтися від хвороби. А ще це можливість для громад після переходу в «жовту» зону планувати роботу в звичному режимі», – прокоментувала заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. 

Зараз ситуація з захворюваністю ускладнилася. І є ризик, що школи і дитсадки, де рівень вакцинації колективу недостатній, працювати не будуть. На учнів чекає дистанційка, а на батьків дошкільнят – питання, з ким залишити дітей у робочий час. Звичайно, такому стану речей можна і треба запобігти. 

Щодо Вараського району, заступниця голови ОДА Іванна Смачило відмітила  Антонівську громаду, де завдяки високому рівню вакцинації навчальні заклади працюватимуть у звичайному режимі та Володимирецьку, де є постійна динаміка вакцинації працівників освітніх закладів та більшість шкіл вийшли на 80% вакцинованих. Звернула увагу Полицької та Зарічненнської  громади на те, що з уведенням «жовтої» зони звичне життя може зупинитися. Як реальний приклад – Рафалівська громада, де вже школи працюють дистанційно. Також Івана Смачило закликала місцеву владу, громади, освітні заклади, спільно попрацювати над вирішенням проблеми.