На Рівненщині Ірина Верещук провела наради з представниками громад та міжнародних організацій

Сьогодні в Рівненській області працювала команда Мінреінтеграції на чолі з Віце-прем’єр-міністром України Іриною Верещук. Вони відвідали місця тимчасового проживання ВПО та Орлівський психоневрологічний інтернат.

У рамках поїздки на Рівненщину Віцепрем’єрка Ірина Верещук провела наради з керівництвом області, територіальних громад та представниками міжнародних гуманітарних організацій. В нарадах взяла участь начальник Вараської ОВА Людмила Мариніна разом з головами територіальних громад Вараського району.

Під час засідань присутні обговорили подальші дії для вирішення проблемних питань ВПО, які проживають на території області. Серед першочергових завдань – медичне забезпечення переселенців, інтеграція у громади, зокрема, зайнятість та працевлаштування людей.

Ірина Верещук зазначила, що в Уряді дещо зміниться координація роботи з донорами та благодійниками. Це все буде прописано в Стратегії щодо ВПО. Принцип такий: благодійники – ОВА – Уряд. Окрім того, розпочнеться робота з українцями, які повертаються із-за кордону. Серйозний виклик – зруйнована місцевість, непридатна для життя.

Серед нагальних потреб у 2023 році на Рівненщині визначили: забезпечення генераторами, засобами опалення, побутовою технікою ВПО, а також медзасобів у лікарні та госпіталі.

У підсумку зустрічі обговорили алгоритми подальшої координації дій, створення центрів, які допомагатимуть ВПО не лише з гуманітарною допомогою, а й з працевлаштуванням і соціалізацією.

Також, начальник Вараської ОВА Людмила Мариніна взяла участь в зустрічі Віце-прем’єр-міністра України Ірини Верещук з дітьми ВПО, які знайшли прихисток в Рівненській області, дітьми-сиротми та дітьми, позбавленими батьківського піклування,  їхніми опікунами, що відбулася в Рівненській ОВА. Під час зустрічі Віцепрем’єрка Ірина Верещук разом з начальником облвійськадміністрації Віталієм Ковалем та  головою облради Андрієм Караушем передала присутнім дітям ноутбуки від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.