На квартири для сиріт Рівненщина отримає понад 40 мільйонів гривень


Декілька років поспіль держава виділяє кошти на придбання власного житла для дітей-сиріт. Цьогоріч для Рівненщини передбачили субвенцію у понад 40 мільйонів гривень. Ця сума на 17% більша, від минулого року.

«Щороку сума на житло для цієї категорії дітей зростає. Цьогоріч це 40 мільйонів, торік – 33. А для порівняння, наприклад, у 2018 році – лише 13. Таким чином, все більше осіб цієї категорії зможуть стати власниками свого житла», – розповіла заступник голови ОДА Людмила Шатковська.

Питання забезпечення дітей-сиріт обговорили під час відеоселекторної наради із Мінсоцполітики.

  Директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Руслан Колбаса надав роз’яснення щодо використання коштів субвенції на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Зокрема, Руслан Колбаса зауважив, що постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 615 затверджено усі порядки та умови надання субвенції, підтримки малих групових будинків, виплати грошової компенсації.