Куріння на об’єктах РАЕС у невизначених для цього місцях заборонено

Хороша новина для людей, що мають погану звичку – палити цигарки: відтепер у них є чергова причина покинути згубну традицію, адже відповідно до нових змін в антитютюновому законодавстві куріння, у тому числі електронних сигарет, суворо заборонено, окрім спеціально визначених місць.

На виконання вимог Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» на території усіх структурних підрозділів РАЕС, на робочих місцях, у приміщеннях, майстернях, лабораторіях, складах, кабінетах, місцях загального користування заборонено куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їхнім вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Як і раніше палити цигарки на майданчику електростанції та її об’єктах за промисловою зоною дозволено лише у спеціально обладнаних для цього місцях, визначених у загальнооб’єктовій інструкції РАЕС про заходи з пожежної безпеки, однак відтепер виключено 13 із 95 таких місць. На об’єктах Рівненської АЕС місця для паління містять відповідні знаки і таблички з написами. Зокрема тут буде розміщено наочну інформацію про шкоду, яку завдає здоров’ю куріння тютюну.

У цілому відповідно до статті 13 вищезгаданого Закону України забороняється палити: у ліфтах і таксофонах; у приміщеннях та на території закладів освіти, охорони здоров’я, спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; у закладах ресторанного господарства; в об’єктах культурного призначення, органів державної влади, місцевого самоврядування інших держустанов; у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; у готелях, гуртожитках, на дитячих майданчиках; у місцях загального користування житлових будинків; у підземних переходах; на вокзалах і станціях; у транспорті загального користування для перевезення пасажирів, у тому числі таксі, а також на зупинках громадського транспорту. В аеропортах для куріння будуть діяти відведені для цього відокремлені приміщення. Варто додати, що цей Закон чинний з 2005 року, проте з 11 липня поточного року в Україні вступають в дію норми закону №1978, якими забороняється паління у громадських місцях електронних сигарет. Головна ціль нововведення – зменшення шкідливого впливу тютюну на населення, ліквідація «курилок» й надання права місцевим органам влади визначати вільні від куріння зони.

Згідно з Кодексом України про адмінправопорушення куріння тютюнових виробів у заборонених місцях тягне за собою попередження або штраф у розмірі 51-170 грн, повторне порушення впродовж року – 170-340 грн. Штрафи будуть стягуватися і зі суб’єктів господарювання, які не розмістять у вільних від куріння громадських місцях відповідну інформацію, а також із закладів ресторанного харчування за розміщення попільничок, кальяну чи куріння.

Рівненська АЕС підтримує політику вільного від тютюнового диму простору з метою захисту здоров’я працівників, запобігання тютюновій залежності, поліпшення трудової дисципліни та ефективного використання робочого часу, а також підтримання протипожежного режиму і санітарного стану на робочих місцях та об’єктах електростанції.

www.rnpp.rv.ua