Кошти на інтернет отримають 35 територіальних громад Рівненщини


Завдяки проєкту Мінцифри більше 26 тисяч громадян Рівненщини зможуть підключитися до оптичного інтернету уже цього року. Інтернет-субвенцію з держбюджету погодили для 35 територіальних громад, повідомила заступник голови ОДА з питань цифрової трансформації Іванна Смачило.

«Комісія при Мінцифрі прийняла рішення про розподіл Інтернет-субвенції для 35 територіальних громад Рівненщини. За допомогою проєкту жителі області, які живуть у 104 селах і не мають технічної можливості підключитись до фіксованого швидкісного інтернету, зможуть це зробити вперше вже цього року», – зазначила Іванна Смачило.

Так, за рахунок коштів субвенції та за умови ефективних закупівель на рівні громад до оптичного інтернету буде підключено 248 соціальних закладів Рівненщини – медзаклади, бібліотеки, клуби, віддалені робочі місця працівників ЦНАПів.

Також для них буде забезпечено покриття Wi-Fi-мережею. Уже цього місяця для реалізації проєкту Уряд розподілить 483,8 млн гривень 670 територіальним громадам України. Громади, що пройшли відбір, отримають гроші з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер, після чого провайдери почнуть розбудовувати мережу.