Інформація про проведені інформаційно-роз’яснювальні бесіди прокурорами Вараської окружної прокуратури з директорами навчальних закладів

Прокурорами Вараської окружної прокуратури проведено інформаційно-роз’яснювальні бесіди з директорами навчальних закладів району на тему одноразової виплати грошової допомоги при завершенні навчання дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Так, директорам роз’яснено, що повноваження щодо виплати зазначеної допомоги державою делеговані саме навчальним закладам, у яких навчаються конкретні діти-сироти чи діти, позбавлені батьківського піклування.

Частинами 7 та 9 ст. 8 Закону № 2342-IV передбачено, що випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

Таким чином, усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, незалежно від форми їх утримання та виховання гарантовано перебувають на повному державному утриманні та мають право на отримання одноразової грошової допомоги згідно вказаного Закону.