Громадянин отримав іноземні доходи. Яким чином декларуються такі доходи?

ГУ ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, що фізичні особи, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, є платниками податку на доходи фізичних осіб. Тому ті громадяни, які отримали іноземні доходи, зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок та військовий збір з таких доходів.

Декларація про доходи, отримані у 2022 році, подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції Наказу Міністерства фінансів України від 17.12.2020 №783), зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2022 року № 143 «Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.06.2022 за № 593/37929) до 1 травня 2023 року.

Зверніть увагу, що іноземні доходи, які зазначаються в декларації, перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, розраховується за ставкою 18%, а сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, – за ставкою 1,5%.

Разом з тим, громадянам, які отримували доходи за кордоном, і які сплатили податки за межами України, не доведеться платити податки ще раз, у разі якщо з країнами, де вони працювали, підписані угоди про уникнення подвійного оподаткування. Таким громадянам необхідно лише підтвердити суму сплачених за кордоном податків та подати декларацію про майновий стан і доходи із зазначеною сумою отриманих доходів.

Більше про декларування доходів громадян – за посиланням: http://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2023/.