Фахівці РАЕС презентували напрацювання у напрямі покращення системи проведення обходів

Працівники Рівненської АЕС стали учасниками місії підтримки ВАО АЕС на Смоленській АЕС (РФ) за темою «Вдосконалення проведення обходів», яка відбулася в онлайн-форматі.

У вересні 2021 року в ході партнерської перевірки ВАО АЕС на Смоленській АЕС командою експертів було визначено область для покращення у напрямі проведення керівниками та оперативним персоналом обходів обладнання та діяльності персоналу. Для вирішення цієї проблеми на російській АЕС реалізуються коригувальні заходи. Відтак, головні питання, що розглядалися під час нинішньої місії підтримки Асоціації, стосувалися використання технічних засобів при здійсненні, обробці та використанні результатів обходів; використання програмного забезпечення обліку та контролю результатів обходів; промислового телебачення (організація, управління, технічні засоби); підготовки та організації проведення обходів, розробки маршрутів, ведення записів, розробки та використання бланків та чек-листів; обробки та аналізу результатів обходів; вдосконалення експлуатації та інших напрямів виробничої діяльності на основі результатів обходів.

Кращий досвід проведення обходів презентували у своїх доповідях експерти АЕСКозлодуй (Болгарія), Кольської АЕС (РФ), Южно-Української АЕС та Рівненської АЕС (Україна). Останню на заході представили начальник зміни енергоблоку № 4 Роман Климов та заступник начальника електричного цеху з експлуатації блоків №№ 1, 2 Павло Плужніков.

Роман Климов розповів про заходи щодо вдосконалення системи проведення обходів на Рівненській АЕС. Атомник надав корисну інформацію про обробку, облік та застосування результатів обходів на РАЕС та презентував досвід підприємства щодо застосування бланків та чек-листів, використання дієвого програмного забезпечення «Обходи та огляди», «Поточна експлуатаційна конфігурація», автоматизованої системи інформування про конфігурацію електростанції «АСІКС», терміналів збирання даних, системи промислового телебачення.

Павло Плужніков представив результати реалізації проєкту системи відеофіксації робіт із застосуванням переносних мобільних реєстраторів в електроустановках РАЕС.Система використовується з метою підвищення дисципліни праці та відповідальності персоналу, можливості проведення дистанційного контролю, у тому числі для поширення позитивних практик. Атомник наголосив, що застосування відеореєстраторів виконується відповідно до чинного законодавства та інших нормативно-правових актів, що регламентують питання фізичного захисту.

«Для вдосконалення системи обходів та після вивчення позитивного досвіду Балаковської АЕС на РАЕС триває поступове впровадження системи відеофіксації робіт. На першому етапі реалізація проєкту розпочалася в електроцеху енергоблоків №№ 1, 2. Закуплено відповідне обладнання – переносні нагрудні відеореєстратори й сервер-зарядну станцію до них, а також розроблено інструкцію щодо порядку використання системи. Поки що невеликий досвід використання системи доводить її ефективність. Переконаний, що впровадження таких систем – це черговий внесок у підвищення культури безпеки як самих працівників, так і безпеки АЕС загалом», – відзначив Павло Плужніков.

За результатами місії підтримки фахівці АЕС – учасниць заходу отримали знання, які сприятимуть вдосконаленню проведення обходів та ефективному застосуванню їхніх результатів, а також вивчили кращі практики щодо можливості вдосконалення інформаційних систем на АЕС, адміністративно-технічних заходів та засобів проведення обходів.

Юлія Кулаєва