Держпродспоживслужба інформує

        З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), створення безпечних умов перебування дітей та персоналу в навчальних закладах Вараського району керівникам закладів необхідно забезпечити дотримання вимог санітарного законодавства, в т. ч. постанови Головного державного санітарного лікаря України №8 від 25.08.2021 року Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19); постанови Головного державного санітарного лікаря України №9 від 26.08.2021 року Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та проводити роз’яснювальну роботу з дітьми, батьками дітей щодо формування здорового способу життя та дотримання протиепідемічних заходів,  спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

      Так як виникають питання щодо застосування засобів індивідуального захисту Володимирецьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області надає роз’яснення, що вищезазначені нормативно-правові акти в дії, де зазначені наступні вимоги по даному питанню:

       ■ Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, після проведення термометрії безконтактним термометром.

       ■ Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

      ■ Керівник закладу освіти забезпечує:

– організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;

– проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;

– необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо).

 ■ Вхід до приміщень закладу усіх учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти, можливий за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим.

Працівники закладу використовують засоби індивідуального захисту і в процесі взаємоспілкування поміж собою.

Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання засобів індивідуального захисту.

Здобувачі освіти старші 12 років, обов’язково використовують індивідуальні засоби захисту в процесі пересування приміщеннями закладу освіти.

В процесі викладання навчальної дисципліни педагогічним працівникам рекомендовано використовувати захисні щитки.

Багаторазовий захисний щиток використовується та дезінфікується відповідно до інструкції виробника.

■ Щодо закладів дошкільної освіти, в тому числі і дошкільних груп, які організовані в закладах загальної середньої освіти, то усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту згідно вимог.

       ■ Допуск до роботи працівників закладу здійснюється після проведення термометрії безконтактним термометром та за умови наявності респіратора або захисної маски, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

        Засоби індивідуального захисту можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях та групових осередках. Під час пересування приміщеннями закладу використання засобів індивідуального захисту співробітниками закладу є обов’язковим.

Усі працівники закладу використовують засоби індивідуального захисту і в процесі взаємоспілкування поміж собою.

⃰ Ранкове приймання дитини до закладу та передачу після закінчення дня, проводить вихователь групи на території закладу, за межами його будівлі.

  За несприятливих погодних умов приймання та/або передачу дітей відбувається в приймальних та/або роздягальних групових осередках закладу. За умови перебування на території закладу батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.

На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів.

⃰  ⃰ На період карантину забороняється:

використання м’яких (м’яконабивних) іграшок;

перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;

проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

     Відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновника (засновників) та керівника закладу.

Начальник управління                      Олександр ПЕТРУК