Близько пів сотні старшокласників отримали сертифікати випускників «Ядерної школи РАЕС» – освітнього профорієнтаційного проєкту, що має на меті допомогти учнівській молоді у виборі професії, поширити знання про мирний атом та підготувати майбутнє покоління енергетиків ще зі шкільної лави.

Близько пів сотні старшокласників отримали сертифікати випускників «Ядерної школи РАЕС» – освітнього профорієнтаційного проєкту, що має на меті допомогти учнівській молоді у виборі професії, поширити знання про мирний атом та підготувати майбутнє покоління енергетиків ще зі шкільної лави.

Шостий навчальний 2022-2023 рік «Ядерної школи РАЕС» підійшов до завершення. Цьогоріч учасниками спільного проєкту Рівненської АЕС та Українського ядерного товариства стали 49 старшокласників шести Вараських ліцеїв та профтехучилища РАЕС, Заболоттівської гімназії, Цмінівського та Сопачівського ліцеїв.

Ліцеїсти 9-11 класів з міста-супутника та зони спостереження Рівненської АЕС долучилися до проєкту в жовтні минулого року. За цей час молоді надали базові знання про атомну енергетику, вичерпні відповіді на запитання про енергетичну галузь. Під час зустрічей та спілкування із керівництвом, провідними фахівцями та молодими спеціалістами РАЕС учнівська молодь мала змогу розширити свій кругозір. У ході ділових ігор старшокласники вдосконалювали особистісні та лідерські якості, а під час брейн-рингу вчилися працювати у команді та конкурувати із ровесниками. Підлітки також пройшли психофізіологічне обстеження та за його результатами – стажування на робочих місцях представників керівної ланки підприємства, які працюють за різними напрямами діяльності. Не менше емоцій та інформації учні почерпнули під час екскурсій на промислові та зовнішні об’єкти Рівненської АЕС: проммайданчик, навчально-тренувальний та інформаційний центри, профтехучилище, споруди очищення добавленої води, центральний пост автоматизованої системи контролю радіаційного стану, азотно-кисневу та дизель-генераторну станції, Другий державний пожежно-рятувальний загін.

Вручення сертифікатів випускників проєкту та пам’ятних подарунків відбулося в інформаційному центрі РАЕС «Полісся» за участю головного інженера – першого заступника генерального директора Вячеслава Стоянова, заступника генерального директора з персоналу Богдана Шмигельського та начальника управління інформації та зв’язків з громадськістю – голови ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергія Гуцала. Під час атмосферної зустрічі 36 хлопців і 13 дівчат поділилися своїми враженнями про участь в «Ядерній школі РАЕС», дехто розповів про власний професійний вибір, який він зробив завдяки проєкту.

«Шостий навчальний рік ми показуємо учням, що таке атомна станція зсередини, аби розвіяти будь-які міфи та страхи. Тепер ви знаєте, що наше виробництво – це можливість для спеціалістів із різними професійними навичками спрямувати свої знання і вміння на благо атомної галузі. Де б вас не закинула доля, сподіваюся, ви зможете розповісти, що атомний об’єкт це високотехнологічне й привабливе для роботи підприємство, частина зеленої генерації. Ви ті амбасадори, які можуть донести ці ідеї іншим. Хто ж вирішить стати частиною нашого колективу, знайте, ми завжди будемо раді з вами співпрацювати», – звернувся до молоді Вячеслав Стоянов.

Власним трудовим шляхом та першими враженнями про роботу на Рівненській АЕС з дітьми поділився Богдан Шмигельський та побажав їм світлого майбутнього у мирній країні: «Насправді не так часто випадає можливість побачити атомний об’єкт зсередини і у свою юність я б теж радів такому проєкту. Бажаю вдало здати національний мультипредметний тест та, сподіваюся, ви оберете технічні спеціальності, що нині затребувані на нашому підприємстві, як наприклад, електротехнічна чи атомно-енергетична».

«Рівненська АЕС – це сотні професій, які безпосередньо або ж дотично пов’язані з виробництвом. Кожен з учнів за час програми навчання принаймні зрозумів, з якою професією хоче або ж не хоче пов’язати своє майбутнє. Сьогодні ми почули чимало позитивних відгуків і побачили молодь, яка надихнулася роботою на АЕС, тож ми будемо раді бачити їх у подальшому серед наших колег», – підкреслив Сергій Гуцало.

«Вступаючи до ПТУ, я вже знав, що моя професія буде пов’язана з атомною енергетикою і я буду працювати на РАЕС. Ядерна школа показала мені сам принцип структурного управління таким потужним і великим підприємством. Я побачив, що окрім самої станції у її складі функціонує безліч об’єктів, які працюють на спільну справу. І це не лише енергетичні підрозділи з виробництва електроенергії, це також ПТУ, санаторій-профілакторій, Палац культури, готель, інформаційний та навчально-тренувальний центри, інші соцоб’єкти. Як єдиний комплекс станція допомагає нашому місту комфортно жити й розвиватися», – зазначив учень ПТУ РАЕС, який навчається за спеціальністю електрослюсар з ремонту розподільчого устаткування Едуард Тендлер.

«Вважаю, що Ядерна школа допомогла нам більше дізнатися про роботу станції, про професії, які там є та визначитися у подальшому чи атомна енергетика – це наше чи ні. Нам показали специфіку роботи атомного об’єкта, розвіяли сталі міфи та мотивували нас розвиватися далі, ділитися своїм досвідом. Я дуже вдячна проєкту за цю можливість», – прокоментувала дев’ятикласниця Вараського ліцею №1 Лідія Скібчик.

Посилання на офіційний сайт www.rnpp.rv.ua