Бюджетникам Рівненщини нагадали про особливості укладення договорів на 2022 рік в умовах ринку електроенергії


Здійснення закупівель електроенергії на 2022 рік бюджетними установами в умовах ринку електричної енергії. Про це йшлося під час наради під керівництвом заступниці голови ОДА Людмили Шатковської, за участю керівників департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності ОДА, ПрАТ «Рівнеобленерго» та ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія».

Також у Вараській РДА в онлайн режимі взяли участь в нараді начальник відділу будівництва, ЖКГ та екології райдержадміністрації Валентин Ващук та працівники РДА.

Так, представникам установ і організацій в т.ч. соціальної сфери, освіти, культури, охорони здоров’я (комунальних некомерційних підприємств, комунальних підприємств), що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, роз’яснили окремі питання проведення закупівель електричної енергії на 2022 рік, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» та з урахуванням вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» (зі змінами).

Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська наголосила, що в умовах діючої моделі ринку електроенергії бюджетним організаціям області необхідно вчасно розпочати та провести процедури закупівлі електричної енергії аби з 1 січня не залишитися без її постачання, а також не допустити перевитрат бюджетних коштів.

«З 1 січня 2021 року продаж електроенергії здійснюється за вільними ринковими цінами. Замовники мають самостійно дбати про закупівлю електроенергії. У разі необрання споживачем електропостачальника, такому споживачу здійснювалося постачання електроенергії постачальником «останньої надії», тариф якого вищий на 25%. Проте, вже з 1 січня 2022 року ДП «Укрінтеренерго» як постачальник «останньої надії» припиняє свою діяльність. Тож всім треба розпочати процедури із закупівлі електричної енергії», – зазначила Людмила Шатковська.

Зокрема, бюджетникам нагадали, що вони мають право закуповувати електроенергію і як товар, і як універсальні послуги.

Для малих непобутових споживачів лишається можливість постачання електричної енергії на умовах універсальних послуг. Що дає змогу зекономити кошти, оскільки ціна універсальних послуг регулюється державою.

Обирати постачальника універсальної послуги без процедури відкритих торгів можна, якщо обсяг закупівлі не перевищує 200 тис. грн на рік.

Як повідомив керівник ТОВ «РОЕК» Сергій Безсмертний: «Наразі компанія як постачальник універсальних послуг здійснює постачання електроенергії понад 700 споживачам з числа бюджетних установ, а також 330 споживачам, які провели відкриті торги. 31 грудня 2021 року припиняється термін дії усіх укладених договорів. Про це попереджені всі бюджетні установи та організації, комунальні підприємства, а також оператори системи розподілу. Повідомлятимемо «Рівнеобленерго» про укладення нових договорів на 2022 рік, щоб уникнути відключення електроенергії споживачам. Наразі щодо переукладання договорів на наступний рік звернулося лише 20 бюджетних організацій».

Також учасників наради поінформували, що Закон «Про публічні закупівлі» визначає, що закупівлю електроенергії можна проводити за однією з процедур. А це: відкриті торги; спрощена закупівля; укладання прямого договору (якщо очікувана вартість електроенергії < 50 тис. грн); переговорна процедура закупівлі тощо.

Роз’яснено особливості та алгоритм укладання договорів за кожною з процедур. А також порядок зміни постачальника за правилами роздрібного ринку.