Атомників турбують питання культури виробництва, охорони та оптимізації праці

На Рівненській АЕС підбито підсумки конкурсу кращих пропозицій керівництву за 2022 рік. Переможці визначалися шляхом відкритого голосування у системі опитувань вебдодатків РАЕС.

У 2022 році на розгляд адміністрації Рівненської АЕС працівниками подано 67 пропозицій, що на три більше, аніж позаторік. З них: 51 пропозиція подавалася в електронному вигляді через систему ОІСДЕ та 16 – у паперовому вигляді через відповідні скриньки, зокрема 27 – анонімно. У цілому, минулоріч на енергогенеруючому підприємстві реалізовано 31% поданих впродовж року пропозицій.

До участі у цьогорічному конкурсі відібрано 12 пропозицій, що відповідали рівню конфіденційності, а також були ухвалені керівництвом до подальшої реалізації й належать до нових ідей, котрі ще не втілені. Краща з них визначалася шляхом електронного опитування, у якому взяли участь 853 працівники РАЕС.

У підсумку до трійки лідерів, які набрали найбільшу кількість голосів, увійшли пропозиції провідного інженера управління турбіною турбінного цеху №2 Олександра Разумовича «Нехтування Законом України», інженерів служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації (СНРтаПЕ) Олександра Кратіка «АСПР» та Галини Мацюк «Обідня перерва». До слова, пропозиція переможця стосувалася дотримання вимог чинного законодавства щодо використання української мови працівниками під час виробничого навчання.

Також з огляду на важливість для культури безпеки і виробництва до списку кращих пропозицій додатково увійшли пропозиції провідного інструктора навчально-тренувального центру Сергія Кіпера «Недоліки «роз’яснювальної роботи» з персоналом, що призвели до недотримання карантинних заходів» та начальника відділу надійності та досвіду експлуатації СНРтаПЕ Ганни Треущенко «Інструктажі під час ППР». Авторів усіх вищезгаданих пропозицій нагороджено грошовими преміями.

Подання пропозицій керівництву вже як 15 років є дієвим інструментом вдосконалення діяльності Рівненської АЕС. Кожен працівник може подати власні ідеї з покращення виробничих процесів, а щорічний конкурс є додатковою мотивацією до цього. Раціональні, а часом інноваційні, ідеї підтримуються та впроваджуються у найкоротші терміни, що в результаті сприяє підвищенню культури безпеки на підприємстві.

Юлія Кулаєва