91 дитина-сирота на Рівненщині покращить житлові умови завдяки державній субвенції


Сьогодні регіональна комісія з питань розподілу субвенції затвердила перелік відповідно до пропозицій, які надали територіальні громади.

Нагадаємо, області у цьому році виділили кошти з державного бюджету у розмірі 40,3 млн. гривень на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

«Щороку сума на житло для цієї категорії дітей зростає. Цьогоріч це 40 мільйонів, торік – 33. А для порівняння, наприклад, у 2018 році – лише 13. Таким чином, все більше осіб цієї категорії зможуть стати власниками свого житла», – розповіла голова комісії, заступник голови ОДА Людмила Шатковська.

Відповідно до Постанови КМУ від 26 травня 2021 року № 615 передбачено порядок розподілу коштів по вікових категоріях і їх розмір. За цією формулою визначили пропорцію.

«Частину субвенції, а саме 4,3 млн. грн. плануємо надати на придбання житла для дитячого будинку сімейного типу у Рівному. Ми на комісії обговорювали потреби громад, збирали додатково інформацію, щоб спрямувати державну допомогу найбільш ефективно і охопити більшу кількість дітей. Решта суми – 35,9 млн. грн., буде використано на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Це означає, що діти-сироти отримають кошти на придбання такого житла, яке обиратимуть самостійно» – прокоментувала керівниця ГУ Нацсоцслужби в Рівненській області Юлія Шигорева.

Залежно від віку особи отримають кошти в такому об’ємі: 23-35 років ― 70 відсотків граничної вартості житла; старше 35 років ― 30 відсотків граничної вартості житла.

Решта відсотків на придбання житла сплачується за рахунок співфінансування місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством.

В результаті компенсацію на придбання жила отримають: 51 особа віком 16 – 23 роки, 31 особа віком від 23 до 35 років та 9 осіб віком понад 35 років.

Далі, на найближчій сесії обласної ради, яка запланована на серпень, буде прийматись рішення про погодження даного розподілу субвенції.