22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни


22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Цього дня 80 років тому розпочався найкривавіший період у Другій світовій війні. 

Військове зіткнення двох режимів тоталітарних –  нацистського і комуністичного – спричинило колосальні втрати і страждання на наших землях. Понад три роки окупації та виснажливої боротьби за виживання, мільйони людських жертв.

 «Сьогодні, 22 червня, – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. 80-ті роковини початку найбільш кривавого періоду Другої світової. Ця трагедія торкнулася майже кожної української родини. Мільйони українців пішли на війну, щоб захистити світ від нацистської навали. Сьогодні ми згадуємо їхній подвиг і дякуємо кожному з них за життя та можливість будувати нову Україну, в якій не буде місця війнам», – наголосив Президент України Володимир Зеленський під час покладання квітів до могили Невідомого солдата у Києві.

Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в нашій країні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей. На цілковиті руїни перетворилося понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

«Цей день – нагадування про жахи і страхіття війни. Та він навчив наш народ найбільшому – любити мир. Питання війни знову стало реальністю в Україні. Сьогодні ми заново осмислюємо цінність свободи і незалежності. Хочу побажати усім ветеранам, доблесним українським воїнам, які боронять суверенітет України, і всім нам миру, стійкості, міцного здоров’я, добра та витримки!», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Президент України Володимир Зеленський поклав квіти до могили Невідомого солдата у Києві.