16 березня пройшла нарада з головами територіальних громад

16 березня у Вараській районній державній адміністрації пройшла нарада з головами територіальних громад, на якій розглянули ряд важливих для громад питань, які сьогодні потребують оперативного вирішення.

Так начальник Володимирецького районного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Олександр Петрук ознайомив присутніх із загальним станом речей в управління. Запевнив, що служба оптимізується та адаптується до роботи з територіальними громадами. Збільшується й кількість послуг. Також Олександр Миколайович наголосив на необхідності контролю агропідприємств. Які мають доводити до відома керівництв ТГ коли, чим і як вони обробляють свої землі.

Окремо зупинилися на питанні дитячого харчування у школах та дитсадках. В яких керівники закладів мають слідкувати за картотекою страв та контролювати якість харчування.Щодо питання функціонування ФСТ «Колос». Перед присутніми виступив голова обласного осередку Анатолій Соляр. Тож на сьогодні є громади, які ще не розглянули дане питання. Але більшість ТГ нашого району підтримають «Колос», що буде відображено на найближчих сесіях тергромад. «Колосу», в свою чергу, необхідно розробити план спортивних заходів на 2021 рік та подати на розгляд відповідних комісій ТГ.

Про передачу майна з районної до комунальної власності доповіла Наталія Ковальчук, заступник голови Вараської РДА. Процес триває. Адже є певні труднощі з обʼєктами медичної первинки, які мають бути передані Вараській ТГ. Втім, всі зацікавлені сторони завірили, що до 1 квітня це питання буде закрито.

Про створення служб у справах дітей в територіальних громадах доповідала Леся Льода, головний спеціаліст служби у справах дітей РДА. Хто ще не створив, а це Антонівська, Полицька та Рафалівська ТГ, мають терміново це зробити. Адже це передбачено законодавством. Натомість служба РДА на даний час чекає листи від відповідних служб ТГ про готовність прийняти справи.

Про надання послуг одиноким пристарілим та про організацію оздоровлення громадян у 2021 році доповідав Юрій Трохимчук, в.о. начальника управління соціального захисту населення РДА. Питання соціального супроводу є актуальним. Насамперед Юрій Сергійович завірив, що робота управління буде організована таким чином, що людям з Зарічного не потрібно буде їхати за довідкою у Володимирець. Щодо самих послуг, то найбільш влучно висловився голова Локницької ТГ Петро Харковець: «Наша громада обʼєдналася найпершою на теренах новоствореного району. Ми прийшли до того, що іншого шляху, як створювати відповідні центри, немає. Адже соціальні послуги є основними для наших людей. Тому й створили свого часу центр із роботи з пристарілими та СЖО (складні життєві обставини)». Всі інші громади так само мають створити відповідні центри (якщо не створені), або заключити договорів з громадською організацією на певний перелік послуг. Звернення на оздоровлення вже приймаються. Єдиною громадою, яка на сьогодні не зверталася є Полицька ТГ.

Про створення центрів надання адміністративних послуг в громадах доповідала Наталія Ткачук, начальник відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності центрів надання адміністративних послуг. Ситуація ідентична до служб у справах дітей. Тільки з тією різницею, що ЦНАПи у теріторіальних громадах, які були райцентрами мають запрацювати з 1 січня 2022 року. А у ТГ з населенням менше 10 тисяч чоловік – з 1 січня 2024 року.

Про підготовку проведення призову громадян на строкову військову службу до Збройних Сил України весною 2021 року доповідала Людмила Моніч, головний спеціаліст командування Володимирецького районного обʼєднаного центру комплектування та соціальної підтримки. Найбільша увага акцентувалася на фінансовому забезпеченні призову. «На сьогодні, – як зазначив голова РДА Анатолій Рижий, – результат незадовільний. Треба прагнути вирішити це питання своїми силами, не чекаючи підтримки «зверху». Мусимо поставити бійців до лав ЗСУ. Це наш громадянський обовʼязок».

У різному обговорили схему шкільної спартакіади та covid ситуацію. Спартакіаду пропонується проводити за схемою: школа-ТГ-район-область. Програма змагань на ТГ буде надіслана до кінця тижня. Громади мають визначитися чи будуть приймати участь у спартакіадах з відповідними фінансовими зобов’язаннями. Маємо на початок наступного навчального року вийти з чітким розумінням питання.

На сьогодні маємо 13 covid пацієнтів. Ліжок для таких хворих загалом маємо 50, з них 36 точок з киснем. Тобто, наразі ситуація нормалізована. Втім, вкотре наголосили про необхідність дотримання основних заходів безпеки. Адже вже пророкують третю хвилю захворюваності.На завершення голова РДА Анатолій Петрович всім подякував за участь у нараді: «Ми маємо акумулювати всі ваші звернення, проблемні моменти і стати мостиком комунікацій між вами та областю. Загружайте роботою наших спеціалістів. Будемо співпрацювати. Дякую всім за увагу!».