12 травня у Вараській РВА відбулася оперативна нарада за наслідками ліквідації лісової пожежі на території Володимирецької ТГ біля сіл Липно та Воронки

За попередніми обрахунками пожежа обхопила лісові масиви на площі орієнтовно 200 га., зокрема приблизно 180 га. Селянського лісу, де здійснювалася незаконна рубка. Завдяки оперативній, злагодженій роботі та взаємодії підрозділів ДСНС, Рафалівського лісгоспу та цивільного населення, пожежу було локалізовано та не допущено перекидання полум’я на населені пункти. У ліквідації пожежі було задіяно: з Рафалівського лісового господарства – 8 пожежних автомобілів, 4 трактори та 86 чоловік особового складу, з ДСНС – 5 автомобілів та 25 чоловік особового складу, на допомогу прибули пожежні автомобілі з Вараша та Дубровиці, жителі навколишніх сіл – орієнтовно 100 чоловік.

Присутній на нараді заступник начальника головного управління ДСНС у Рівненській області Ігор Михальчук наголосив на важливості проведення заходів по убезпеченню населених пунктів району від пожеж, доведення мешканцям району інформації про дотримання правил пожежної безпеки в лісі, недопущення незаконної вирубки лісу.

Голова Вараської РВА Людмила Мариніна зазначила: ” Думаю, що пожежа сталася не випадково. Впевнена, що це підпал. Незаконні лісоруби так зачищають сліди. Правоохоронним органам потрібно докласти максимум зусиль і знайти зловмисників, які завдали великої шкоди природі та громаді” Вона розповіла про систему роботи з територіальними громадами та усіма оперативними службами щодо недопущення пожеж та захисту лісового фонду, про проблеми з Селянським лісом та роботу робочої групи по обстеженню лісових насаджень для передачі під охорону ДП”Рафалівський лісгосп”. Людмила Василівна подякувала всім за злагоджену роботу у ліквідації лісової пожежі та закликала присутніх на нараді у тісній синергії долати винникаючі труднощі.

За результатами наради вирішили:

-Державним лісовим господарствам посилити роботу по протипожежним заходам;

-посилити роз’яснювальну роботу серед населення району, щодо заборони відвідування лісів у воєнний стан та недопущення лісових пожеж;

-Територіальним громадам створити добровольчі формування з ліквідації надзвичайних ситуацій;

-скласти перелік населених пунктів, які межують з лісовими масивами;

-залучати техніку, що перебуває на території територіальних громад до ліквідації пожеж.