З 1 січня 2023 року припиняється автоматичне нарахування соціальних допомог. Як отримати виплати мешканцям Рівненщини?

На період воєнного стану автоматичне нарахування усіх видів державної допомоги продовжать лише для осіб, які проживають на окупованих територіях, або де ведуться бойові дії. Іншим отримувачам з 1 січня 2023 року необхідно буде поновити свої звернення. Зміни стосуються і Рівненщини.

Це передбачено Постановою Кабміну від 15.11.2022 року №1320.

Відтак, жителям Рівненщини, які отримують державні допомоги, після 1 січня 2023 року необхідно звернутися до відділів соцзахисту населення, представників громад або до ЦНАПів із заявою про продовження дії державних допомог. Одержувач допомоги повинен особисто подати заяву та пакет документів.

Йдеться про такі види допомог та пільг:

🔘державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям,

🔘 допомога на дітей одиноким матерям,

🔘 допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,

🔘 тимчасова державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме,

🔘 тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату,

🔘 державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю,

🔘 державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю

🔘 пільг, які було призначено раніше з урахуванням доходу сім’ї (багатодітні)

🔘Такі зміни також стосуються видачі довідки для безоплатного харчування дітей з малозабезпечених сімей в закладах освіти. Попередньо видані довідки дійсні до 31.12.2022 року.