Воєнну безпеку нашої держави забезпечить всеохоплююча оборона України, – Андрій Таран


Міністр оборони України Андрій Таран під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30» наголосив на ключових особливостях «Стратегії воєнної безпеки України», затвердженої Указом Президента України №121/2021 від 25 березня 2021 року.

«Ми свідомі тих загроз, які чекатимуть нас у найближче десятиліття, а тому вже закладаємо підвалини застосування превентивних дій та стійкого опору агресору на суші, на морі, у повітрі, інформаційному та кібер- просторах. Передбачається використання для відсічі агресії усього потенціалу держави, – як воєнного, так і політичного, економічного, міжнародно-правового, духовного, культурного», – зазначив Андрій Таран.

Так, у Стратегії уперше запропоновано всеохоплюючий підхід оборони України. Вона є важливим довгостроковим документом із оцінками майбутнього безпекового середовища на період до 10 років. Також стратегія визначає засади планування розвитку сил оборони.

«Серед основних чинників, які впливають на воєнну безпеку України, на глобальному рівні можна відзначити руйнування системи міжнародної безпеки, посилення боротьби за ресурси, загострення конфліктів і поширення тероризму тощо. На регіональному рівні ймовірна дестабілізація ситуації на Балканах, у Балтійському і Чорноморському регіонах, на Кавказі та у Східній Європі внаслідок агресивних дій Російської Федерації, – зазначив Андрій Таран.

За його словами, новий підхід оборонного планування враховує пріоритетність і ресурсні можливості держави у коротко-, середньо- та довгостроковій перспективах. Наразі, першочерговий розвиток ведеться відносно восьми напрямів. Міністр відзначив, що планування оборони держави і розвиток сил оборони передбачають удосконалення системи управління військами і зброєю, розвиток військово-морських спроможностей, протиповітряної оборони, авіації, ракетних військ і артилерії, систем розвідки, безпілотних і роботизованих комплексів.

«Головне – не стандарти, а наша готовність їх впровадити, не калібри, а зміна мислення. Ми значно просунулися в цьому напрямі. На теперішній час Збройні Сили України мислять по-НАТОвськи», – підкреслив Андрій Таран.