Власникам паїв і корів пропонують створити сімейні ферми, пасічники отримають дотації

Впродовж двох років на Рівненщині створено 31 сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи.

Найбільшу їх кількість зареєстровано на території Рівненського району – 17. Також діють сімейні фермерські господарства у Дубенському – 7, Вараському – 4, Сарненському – 3 районах.

Усі господарства мають право на отримання фінансової підтримки від держави.

«Нам важливо активізувати на Рівненщині роботу зі створення таких фермерських господарств. Адже, розвиток сільських територій залежить від того, як успішно здійснюють свою діяльність суб’єкти господарювання на території», – зазначив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко під час наради із керівниками громад.

В онлайн  нараді взяли участь заступник голови Вараської райдержадміністрації Наталія Ковальчук та спеціалісти сектору економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Так, створення сімейних фермерських господарств сприяє появі нових робочих місць та додаткових надходжень до місцевих бюджетів; легалізації дрібних товаровиробників, що в подальшому дає право на пенсійне забезпечення; збільшенню обсягів виробництва продукції.

За словами директорки департаменту агропромислового розвитку ОДА Надії Переходько, можливість створення сімейного фермерського господарства мають фізичні особи, які мають у користуванні більше 2-х гектарів сільгоспугідь, утримують 5 і більше голів корів, займаються виробництвом сільськогосподарської продукції.

Селяни, які утримують 3 та більше корів мають право на відшкодування з обласного бюджету вартості придбаної доїльної установки.

Окрім того, фізичні особи, у яких наявні бджолосім’ї, можуть отримати кошти за рахунок спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї.

Дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявності в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60000 тисяч гривень одному отримувачу.

Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичній особі та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають за місцем пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або до ради об’єднаної територіальної громади до 1 жовтня поточного року пакет документів.

За результатами наради Ігор Тимошенко доручив керівникам громад активізувати серед населення роз’яснювальну роботу про можливості сімейних фермерських господарств та отримання коштів за діючими програмами підтримки.