Віталій Коваль та Людмила Мариніна  відвідали територіальні громади Вараського району

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль та начальник Вараської РВА Людмила Мариніна  відвідали громади Вараського району. Змістовно поспілкувалися з прикордонниками і бійцями національної гвардії. Воїни тут з різних областей: Полтавської, Одеської, Хмельницької, Вінницької. Служили в багатьох куточках країни. Військові підкреслили, що їх ще ніде так не зустрічали, як на Рівненщині, бо на Поліссі дуже щирі та добрі люди, які всіляко допомагають. І головне – бойовий дух на висоті! Прикордонники переконані: що з таким тилом і ворог не страшний.

«Ситуація спокійна і контрольована, – підсумував Віталій Коваль. – Кордон надійно охороняється. Лінії оборони облаштовані належним чином. Наші військові ворогу пройти не дадуть. Допомагає їм і природа: 80% місцевості – непрохідні та заболочені території».

Також очільники області та району ознайомилися з роботою кондитерського цеху у  Каноницькій громаді, створеного працівниками дошкільного закладу ще на початку війни. 

У цеху випікають печиво, булочки, хліб та іншу здобу і разом з дитячими малюнками передають їх військовим та в регіони, які найбільше цього потребують.

Перебуваючи в одному з навчальних закладів Володимирця Віталій Коваль та Людмила Мариніна ознайомилися з роботою справжнього волонтерського фронту. Тут готують  обіди та сухпайки, шиють розвантажувальні жилети і збирають турнікети. Кожен займається своєю роботою. В день можуть зліпити 2,5 тисяч вареників для переселенців і ТрО. Або змайструвати 40 турнікетів в тиждень для військових. Крім того, в закладі облаштоване хороше бомбосховище. Воно може розмістити більше тисячі людей. Тут є санвузли, гардеробні, окремі кімнати і навіть 10 різних виходів і входів.

Також начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль провів робочу зустріч з генеральним директором Рівненської АЕС Павлом Павлишиним, на якій йшлося про релокацію підприємств поблизу Рівненської АЕС. Адже неподалік Рівненської атомки є 12 земельних ділянок з потужною інфраструктурою. Тут готові розміщати виробництва з інших куточків України, особливо енергоємні.

Людмила Мариніна, підводячи підсумки, відмітила, що всі територіальні громади, всі жителі краю та військові об’єдналися задля спільної мети – перемоги України.