Відбувся перший інструктаж для членів добровільних формувань цивільного захисту Вараського району

7 червня у актовій  залі Вараського районного управління ДСНС відбувся  інструктаж для добровольців нещодавно створених формувань цивільного захисту. Такі підрозділи на допомогу рятувальникам сформовані за особистими заявками громадян різного віку та роду занять, призначені вони для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій різноманітного характеру. Зокрема, йдеться і про розбирання завалів внаслідок бомбардувань, що надзвичайно актуально під час війни.

На щастя, на території нашої області значних руйнувань немає, але спеціалізовані загони мають бути навченими і готовими у будь-який час приступити до роботи.

До програми підготовки добровольців долучились також перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козярець та завідувач сектору цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністрації Василь Секретар. 

В ході інструктажу працівники Вараських територіальних курсів III категорії НМЦ ЦЗ та БЖД  Рівненської області та представники Вараського районного Управління ДСНС розповіли добровольцям про їхні основні завдання у складі ДФЦЗ, види та порядок використання засобів індивідуального захисту членами добровільних формувань цивільного захисту, правила безпеки при проведенні аварійно-рятувальних робіт, основи пожежної безпеки, алгоритми дій під час виконання завдань цивільного захисту. Крім того, ознайомилися з правилами  поводження з вибухонебезпечними предметами та  наданням домедичної допомоги постраждалим особами.

Нагадуємо, вступити до добровільних формувань цивільного захисту може кожен охочий допомогти рятувальникам. Для цього потрібно заповнити заявку на сайті ДСНС за посиланням: https://dmpo.dsns.gov.ua/.