Від початку воєнних дій Рівненщина прийняла 6677 вимушених переселенців


Із початку воєнних дій в області прийняли 6677 вимушених переселенців. Із них 5402 особи залишилися тут на тривалий термін. Решта перебували у нас транзитом – залишалися на одну ніч.

Тим часом за минулу добу в області надали прихисток 1518 евакуйованим, із яких 1264 особи залишилися в області.

Разом із тим усім вимушеним переселенцям, які приїздять на Рівненщину, радять реєструватися. Це потрібно, перш за все, заради безпеки – і їхньої, і людей, які надають житло.

«Якщо ж на території області будуть серйозні військові дії, до ДСНС має знати, скільки в приміщенні є осіб», – пояснив начальник Рівненської обласної військової прокуратури Віталій Коваль.

Натомість для тих, хто прийняв родичів, варто розуміти, що в подальшому будуть довідки внутрішньо переміщених осіб. І дані обов’язково потрібно внести у реєстр, щоб у майбутньому отримувати допомогу і пільги.

«Якщо ви прихистили внутрішньо переміщених осіб, то маєте можливість отримати гуманітарну допомогу, звернувшись на гарячу лінію, – розповіла Директора головного управління національної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорева. – Ця система налагоджена. Ми забезпечуємо речами першої необхідності».

Нагадуємо, для вимушено евакуйованих діє цілодобова гаряча лінія ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області: (0362) 400 100, 098-505-83-25, 097-008-81-91. Сюди також можуть звертатися місцеві жителі, які хочуть запропонувати житло.