Ветеранські центри Рівненщини можуть отримати підтримку у рамках Проєкту з реінтеграції ветеранів

У Рівненській ОДА презентували проєкт «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», який спрямований на допомогу ветеранам АТО/ООС та переселенцям.

Проєкт втілюється в Україні Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансової підтримки ЄС у партнерстві з Мінветеранів.

У зустріч із представниками МОМ взяла заступниця голови ОДА Людмила Шатковська,  представники відділу Мінветеранів у Рівненській області, координаційної ради ветеранів, учасників бойових дій при Рівненській ОДА, ветеранських центрів.

«Наразі триває друга фаза проєкту з реінтеграції ветеранів», – повідомила представниця МОМ Юлія Венгерович. – Проєкт покликаний сприяти зусиллям громад в реінтеграції ветеранів до цивільного життя, що полягає у допомозі як ветеранам, так і членам їхніх сімей та громадам. Також передбачена технічна підтримка у вигляді закупівлі обладнання для ветеранських центрів”.

За результатами таких зустрічей в областях, на основі аналізу діяльності та рівня активності, буде обрано 5 ветеранських центрів в Україні, які забезпечать необхідним обладнанням на загальну  суму 9 тис. євро.

Під час заходу представлено завдання та напрямки діяльності ветеранських центрів, що функціонують у Рівному – КЗ «Ветеранський простір» РОР та Будинку ветеранів в Рівненській області.

Зокрема, директорка «Ветеранського простору» Ольга Яковлєва ознайомила присутніх з ініціативами, які реалізує комунальний заклад, серед яких пілотний для України проєкт «Соціальний менеджер». Проект реалізується у територіальних громадах Рівненської області та передбачає, що в кожній громаді є фахівець, який допомагатиме ветеранам та їхнім родинам вирішувати проблемні питання.