В області триває кампанія зі щеплення від поліомієліту


На Рівненщині за перший тиждень кампанії зі щеплення від поліомієліту, яка стартувала 1 лютого, першою дозою вакциновано 331 дитину. За цей період другу дозу отримали 416 дітей. Загалом в області планується щепити 4201 дитину першою дозою та 1111 – другою. 

“Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду. У 70% випадків поліомієліт протікає безсимптомно, що робить хворобу особливо небезпечною. Інфіковані люди передають хворобу далі, навіть не знаючи про неї”, – коментує головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов.

Так, із 1 лютого на Рівненщині стартував перший раунд проведення форсованої планової імунізації інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ). Цільовою групою є діти віком від 6 місяців до 6 років, які вчасно не отримали першу або другу дозу щеплення вакциною ІПВ. Залишок вакцини ІПВ на 1 лютого по області становив 3 380 доз. Вже 2 лютого медзаклади Рівненщини додатково отримали 6 010 доз вакцини.