У всіх громадах Рівненщини повинні працювати служби у справах дітей

Наразі в Рівненській області служби дітей створили у 57 територіальних громадах із 64-х. Разом з тим, турбота про дітей – серед головних функцій і повноважень територіальних громад в рамках децентралізації. На цьому акцентовано під час онлайн наради із ТГ під керівництвом голови ОДА Віталія Коваля. В нараді взяли участь голова Вараської райдержадміністрації Анатолій Рижий, голова Вараської райради Ярослав Березюк, голова Володимирецької територіальної громади Василь Ковенько, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козярець, заступник голови райдержадміністрації Наталія Ковальчук.

На сьогодні відсутні такі служби у Білокриницькій, Великоомелянській Рівненського району, Рафалівській Вараського району, Смизькій, Крупецькій, Острожецькій та Підлозцівській громадах Дубенського району. У Сарненському районі у 100% громад вже працюють відповідні органи.

«Закликаю проявити свідомість керівників громад та прискоритися зі створенням служб. Таким чином ви допоможете дітям громади, а також подбаєте про розвиток і добробут кожної родини. Рівненська ОДА завжди готова допомогти із консультаціями щодо утворення зазначених служб», – наголосив Віталій Коваль.

Начальник служби у справах дітей Рівненської ОДА Віктор Марчук додав, що такі служби мають бути створені до 1 липня 2021 року.

Структурно служба може складатися з одного або більше працівників. Штатна чисельність працівників встановлюється з розрахунку 1 працівник не більше, ніж на 1000 дітей, але не менше одного працівника на територіальну громаду.