У Володимирці активно діє іспитовий пункт на визначення рівня володіння державною мовою

З 16 липня 2021 року по всій Україні розпочалися іспити на визначення рівня володіння державною мовою відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Організовує та проводить іспити Національна комісія зі стандартів державної мови.

З ініціативи Рівненської обласної державної адміністрації, за активної підтримки Вараської районної адміністрації, у тісній співпраці з Володимирецькою селищною радою створено та  діє пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою на базі  Володимирецької центральної бібліотеки.

Договір на здачу іспитів укладений з національною комісією зі стандартів державної мови. Тестування у закладі відбувається із дотриманням санітарних норм та правил в умовах пандемії.

Отже, особи, які претендують на посаду державного службовця, мають змогу пройти тестування у стінах нашого закладу за чотирма блоками: культура мови, читання, письмо, говоріння. Іспит має визначати рівень володіння державною мовою, необхідний для того, щоб громадянин чи посадовець міг гідно комунікувати від імені держави.

Свідченням активної роботи іспитового майданчика є кількість людей, що вже пройшли тестування, та їх географія. Починаючи з 16 серпня, від початку роботи, тестування пройшли станом на  2 вересня 38 чоловік. З різних регіонів та населених пунктів  України їдуть люди складати іспит: Волинська, Закарпатська області, Київ Рівне, Житомир, Львів,  Рокитно, Нововолинськ, Сарни, Вараш, Володимирець.