У Вараському районі відзначають День пам’яті та примирення і річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У День пам’яті та примирення, з нагоди відзначення 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні громади Вараського району вшановують загиблих під час страшної війни, яка забрала життя тисяч наших краян.

8 травня за участі голови Вараської райдержадміністрації Анатолія Рижого, голови Вараської райради Ярослава Березюка, Володимирецького селищного голови Василя Ковенька, представників ветеранських організацій, громадськості у Володимирці відбулися заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Зокрема відбувся урочистий мітинг біля пам’ятника Матері-Вітчизні селища Володимирець, панахида за жертвами Другої світової війни на братському кладовищі біля пам’ятника Матері-Вітчизні, хода до пам’ятника борцям за волю України та панахида за жертвами Другої світової війни біля пам’ятника борцям за волю України. Представники влади, громадськості поклали квіти до пам’ятників Матері-Вітчизні, борцям за волю України, пам’ятного знаку убитим під час війни в урочищі Смолярня та хвилиною мовчання згадали усіх полеглих в роки війни.

Заклади культури організували тематичні книжкові виставки та виставки фотоматеріалів, в музеях діють тематичні виставки та експозиції, у мережі Facebook можна переглянути онлайн-концерт з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні тощо. У населених пунктах району представники громад покладуть квіти до місцевих обелісків, пам’ятних знаків, братських могил, місць захоронень воїнів та масових розстрілів під час Другої світової війни.