У режимі онлайн обговорили низку важливих питань

28 квітня голова Вараської райдержадміністрації Анатолій Рижий, заступник голови райдержадміністрації Наталія Ковальчук, Володимирецький селищний голова Василь Ковенько прийняли участь в онлай-нараді під головуванням голови облдержадміністрації Віталія Коваля.

Віталій Коваль звернувся до керівників місцевої влади та голів територіальних громад та наголосив, що важливо організувати та провести всі дозволені карантином заходи з чітким дотриманням протиепідемічних норм.

«Наше завдання – зробити все, щоб не допустити нових спалахів коронавірусної хвороби після Великодня. Підвищення захворюваності після свят – це рух до «червоної» зони та додаткове навантаження для медичних закладів. Ми маємо досвід минулого року, коли нехтування навіть суворих обмежень під час Великодніх святкувань стали ймовірною причиною локальних спалахів в окремих регіонах нашої держави», – зазначив очільник області.

Про посилення роботи із забезпечення інвентаризації місць відходів та паспортизації цих локацій наголосив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко. «Наразі на Рівненщині 352 місця відходів вже внесені до обласного реєстру. Однак потрібна подальша робота із паспортизації усіх сміттєзвалищ, які є в громадах області. Це дозволить суттєво посилити контроль за їх екологічним станом та впливом на довкілля», – зазначив Ігор Тимошенко.

Так, нині в області є 94 несанкціонованих сміттєзвалища, які потребують офіційної реєстрації.

Йдеться про місця видалення відходів у районах: Рівненському – 29, Вараському – 22, Дубенському – 30, Сарненському – 13.

За результатами наради Віталій Коваль доручив до 10 липня завершити паспортизацію тих об’єктів, які досі не внесені до обласного реєстру, та подати усі необхідні документи до департаменту екології ОДА.

«Роботу над паспортизацією сміттєзвалищ продовжуємо. Наступний крок – розробка регіонального плану управління відходами. Такі заходи допоможуть нам зробити чистими наші населені пункти та ліси та сприятиме у вирішенні екологічну проблему», –  акцентував Віталій Коваль.