Школам Рівненщини продовжать виділяти кошти на оновлення харчоблоків


Цього року в навчальних закладах Рівненщини планують продовжити модернізацію харчових блоків.

Як повідомили у Міністерстві освіти і науки України, у 2021 році регіонам також буде надано субвенцію «Спроможна школа для кращих результатів»  в сумі 1 млрд грн, з-поміж пріоритетів якої – кошти на харчоблоки для шкіл. Для цього буде виділено близько 40 млн грн на кожну область.

 «На Рівненщині вже якісно осучаснено 98 харчових блоків в навчальних закладах. В середньому модернізація однієї їдальні вартувала близько пів мільйона. Закуповували здебільшого нові промислові електричні плити, холодильники, пекарські та жарові шафи, лінії роздачі та харчові котли. На це спрямували 16 млн грн», – зазначає перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

Варто зазначити, що кошти на модернізацію харчоблоків виділяються на стандартних засадах співфінансування. Так, місцеві органи влади мають додати до державних коштів свої інвестиції:

  • не менше 30% дофінансовують міста обласного значення;
  • не менше 10% – райони та ТГ.

«Довгий час питання осучаснення шкільних їдалень не піднімалося взагалі. Однак, минулого року ситуація значно змінилась. Переконаний, модернізація  та нове обладнання покращить умови приготування здорової, якісної та безпечної їжі, а також полегшить роботу працівників харчоблоків», – зазначив начальник управління освіти і науки ОДА Петро Коржевський.

Нагадаємо, реформа шкільного харчування впроваджується під патронатом першої леді України Олени Зеленської. Якість харчування у школах – один з пріоритетів та цілей МОН на 2021 рік.