Сектор цивільного захисту та оборонної роботи Вараської РДА інформує

           

П Р О Т О К О Л  № 6                 

позачергового засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вараського району 

20 квітня  2021  року                                                                      смт. Володимирець

Головував:  голова адміністрації,  голова комісії Анатолій РИЖИЙ

Присутні: члени  комісії та запрошені (за окремим списком).

І. Про вжиття додаткових протиепідемологічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СOVID-19,  на території Вараського району.

 (Інформація: Петрук О.М., Волочнюк О.В.,Пирішко О.М.,Караїмчук І.В.)

За даними КНП «Володимирецький центр первинної медико – санітарної допомоги» в умови самоізоляції поміщено 281 особи, що мають ГРВІ, пневмонію та підвищення температури вище 37.

Станом на ранок 20.04.2021 на території обслуговування зареєстровано 1867 випадки захворювання на COVID-19, з них 109 активних. 1728 пацієнтів завершили лікування з одужанням. З підтвердженим діагнозом COVID-19 померли 30 пацієнтів, в умовах стаціонару – 24, 6 – вдома. Амбулаторне лікування в умовах самоізоляції отримують 102 пацієнта. Стаціонарно лікуються 7 пацієнтів. Всі виявлені контакти знаходяться під спостереженням.

20.04.2021 проведено обстеження експрес – тестами на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 у 89 пацієнтів,  з них: 14 результатів позитивних. Відібрано 9 зразків від пацієнтів, підозри на COVID-19.

23.03.2021року розпочалася вакцинація від COVID-19. Кількість  вакцинованих осіб, станом на 20.04.2021 становить 530 осіб.

Згідно наданої інформації комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараський центр  первинної медичної допомоги», станом на 20.04.2021 первинних звернень з підозрою на COVID-19 становить – 9 осіб, за 19.04.2021 до комунального некомерційного підприємства звернулося з симптомами ГРЗ – 68 осіб, з них: дітей – 22, дорослих – 46. На стаціонарному лікуванні у комунальному некомерційному підприємстві Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня» перебуває 66 хворих з них; 52 дорослих та 14 дітей, 33 особи перебувають на кисні З початку вакцинальної компанії проведено 1030 щеплень.

         За даними комунального некомерційного підприємства «Локницький центр первинної медико – санітарної допомоги», станом на 20.04.2021  всього виявлено хворих на COVID-19 – 6 осіб, кількість осіб, які знаходяться на лікуванні в інфекційних відділеннях немає, кількість осіб, які знаходяться на амбулаторному лікуванні становить – 6 осіб. Всього осіб на обліку з ознаками ГРВІ, пневмонія та підвищення температури – 27 осіб, обстежено експрес – тестами на   COVID-19 – 19 осіб, отримано 6 – позитивних результатів, обстежено методом ПЛР – 0 осіб.

Згідно наданої інформації комунальним некомерційним підприємством «Зарічненський центр первинної медико –  санітарної допомоги» станом на 20.04.2021 на території обслуговування зареєстровано 107 активних випадків на захворювання COVID-19, за добу виявлено 28 нових випадків захворювання на COVID-19,   перебуває на стаціонарному лікуванні – 32 особи хворих на COVID-19,  особи з підозрою на дане захворювання, 2 особи перебувають в реанімації, 2 особи, новими причинами зростання захворюваності особливо по Зарічненській  територіальній громаді є недотримання карантинних та обмежувальних протиепідемічних заходів керівниками закладів, підприємств, організацій та установ, а також населенням у місцях загального користування та масового перебування, умов самоізоляції хворих на COVID-19 та контактними з ними особами.

З метою запобігання подальшого ускладнення епідемічної ситуації та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території Вараського району, на виконання протоколу Державної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 27.03.2021 № 15, позачергового засідання комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рівненської області від 27.03.2021 № 12.

З урахуванням інформації та за результатами обговорення, Комісія вирішила:

ІІ. Про вжиття додаткових заходів та посилення контролю за протиепідемічною ситуацією на території Вараського району.

     (Інформація: Петрук О.М., ПирішкоВ.М., В.М., Волочнюк О.В.,Караїмчук І.В.)

У зв’язку з недопущенням погіршення епідемічної ситуації на території району, збільшенням смертності населення від наслідків гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та з метою запобігання її поширенню на території Вараського району, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2021 № 230), рішення комісії з питань ТЕБ та НС Рівненської області 27.03.2021 протокол № 12 Комісія вирішила:

 1. Сектору з питань цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністрації забезпечити моніторинг рішень, що приймаються місцевими комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій територіальних громад з метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

2. Виконавчим комітетам міських, селищних, сільських рад:

2.1. Провести засідання місцевих комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких:

2.2    В залежності від епідемічної ситуації встановити додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, розглянувши необхідність застосування окремих обмежень, що передбачені для «червоного» рівня епідемічної небезпеки,  щодо протидії поширенню гострої  респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

2.3              Копії протоколів негайно надсилати в районний штаб з ліквідації надзвичайної ситуації (ns@volodrda.gov.ua).

2.4   В закладах освіти посилити заходи щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

2.5    Дотримуватися відповідних санітарних та протиепідемічних заходів у сфері громадського харчування, працівники повинні бути в масках та рукавичках, відвідувачі повинні перебувати в масках, окрім часу споживання їжі, кожні 2 години здійснювати провітрювання, вологе прибирання приміщень та обробка поверхонь.  

2.6 У разі різкого росту захворюваності спричиненою гострою  респіраторною хворобою COVID-19, в дошкільних навчальних закладах та загальноосвітніх навчальних закладах району, вжити додаткових обмежувальних заходів та  рекомендувати закладам освіти перевести навчання на дистанційну форму.

3. Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту  райдержадміністрації, виконавчим комітетам міських, селищних, сільських рад:

3.1.   Забезпечити дотримання на всіх адміністративно-територіальних одиницях обмежувальних протиепідемічних вимог, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

3.2    Запровадити обов’язковий щоденний температурний скринінг персоналу, вживати заходи щодо самоізоляції всіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань:

3.3    Посилити дотримання санітарно – гігієнічних норм у приміщеннях, режиму регулярного провітрювання та дезінфекції приміщення. 

3.4.   Запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа, працівників, які відвідували регіони інфекційного ризику: 

3.5    Провести бесіди із кожним керівником релігійної громади на відповідній території щодо:

1)      необхідності дотримання протиепідемічних обмежень під час здійснення богослужінь в храмах, молитовних будівлях та культових спорудах

2)      тимчасового обмеження (коригування) процедур здійснення окремих релігійних обрядів (причащань, загальних сповідей, хрещень тощо).

4. Головам міських, селищних, сільських рад:

4.1.Вживати заходи  щодо дотримання карантинних обмежень на території населених пунктів, (територіальних громад),  залучаючи працівників виконавчих комітетів та депутатського корпусу.

4.2.   Не допускати проведення весіль, банкетів, інших урочистостей за участю більше 20 осіб.

4.3. У випадку фіксації порушень протиепідемічних обмежень вживати максимально жорстких заходів реагування згідно з чинним законодавством України.

5. Володимирецькому, Зарічненському управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області активізувати роботу щодо проведення перевірок дотримання суб’єктами господарювання встановлених обмежень протиепідемічних вимог в умовах карантину, особливо на ринках, у торгівельних центрах тощо.

6. Вараському районному відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області, Володимирецькому та Зарічненському управлінню  Держпродспоживслужби в Рівненській області, відділу будівництва та інфраструктури, житлово – комунального господарства та екології райдержадміністрації, фінансовому відділу райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської, селищних, сільських рад:

6.1.   Посилити підхід до заходів контролю за дотриманням протиепідемічних обмежувальних заходів, зокрема при пасажирських перевезеннях у громадському транспорті, а також при наданні послуг громадського харчування суб’єктами господарювання.

6.2.   У зв’язку із складною епідемічної ситуацією на території району забезпечити:

1) жорсткий контроль за дотриманням обмежень, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 (зі змінами та доповненнями) для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19;

2) активізацію роботи рейдових груп, за участі представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів Національної поліції, Держпродспоживслужби, із контролю за дотриманням громадянами та суб’єктами господарювання встановлених протиепідемічних обмежень.

7. Відділу освіти, культури, охорони здоров’я та спорту  райдержадміністрації, керівникам закладів охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-19:

7.1.   При потребі, підготувати пропозиції щодо розширення ліжкового фонду, що виділений для надання стаціонарної медичної допомоги хворим з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-19.

7.2. Відкоригований план перепрофілювання ліжок для лікування хворих при масовому поступленні хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-19, по кожному медичному закладу надати на затвердження у встановленому порядку.

7.3 Постійний моніторинг та контроль щодо захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Вараського району, у разі необхідності підготувати пропозиції із заходами щодо недопущення  поширення захворювання.  

8. Контроль за виконанням рішення комісії покласти на  керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у зв’язку з поширенням на території Вараського району  гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Голова комісії ТЕБ та

НС Вараського району,

голова адміністрації                                                        Анатолій РИЖИЙ

Секретар  комісії                                                         Микола КОРНІЙЧУК