Робочі місця та залучення бізнесу: «Масштабне заліснення» триває на Рівненщині


У рамках загальноукраїнської акції «Масштабне заліснення» на Рівненщині вже висадили 1 891 904 дерева. Програму розвивають далі, тому в області планують залучати до ініціативи бізнес. 

Реалізацію програми обговорили під час онлайн-наради під керівництвом Голови Держлісагентства Юрія Болоховця. За його словами, згідно з Указом Президента України №228/2021, держава прагне доєднати представників бізнесу до процесу вирощування та догляду за зеленими насадженнями. Останнім це дасть змогу сформувати «зелений імідж» своєї компанії, а також отримати фінансову вигоду.

«Президент озвучив SMART-ціль ініціативи: за 10 років збільшити площі лісів на один мільйон гектарів. Задля цього у найближчі три роки ми прагнемо висадити в Україні один мільярд дерев. Для цього є необхідність у створенні нового кластеру в лісовому господарстві, який дасть більше 10 тисяч робочих місць для українців. Адже потрібні ті люди, які будуть задіяні у веденні лісового господарства. А саме у вирощуванні садивного матеріалу, догляді і висадці дерев. Вони зможуть отримати стабільну роботу на місцях, у свої територіальних громадах», – каже Юрія Болоховця.

Начальник управління лісового господарства та відтворення лісів ДержлісагенстваІгор Будзінський під час онлайн-наради зауважив, що планується створення і відновлення захисних лісових смуг, зелених насаджень вздовж річок і озер, залізниць і доріг. Також будуть використовувати землі, які вже самозаліснені.

«Ми висаджуємо ліс весною та восени. Весняне садіння забезпечує кращу приживлюваність та розвиток лісових порід. Восени створення лісу проводиться на лісокультурних площах, де весняне садіння було неможливе через погодно-кліматичні умови. Будемо проводити роботу з відновлення малопродуктивних, деградованих і заліснених земель», – зазначає він.

Рівненщину на нараді представили перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович, директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Володимир Захарчук.

«За результатами обговорення із керівництвом Держлісагенства ми проведемо нараду в області. Будуть залучені голови РДА, керівники громад, Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства, лісівники та бізнес. Налагодимо діалог. Переконаний, проект «Масштабне заліснення” не пройде повз Рівненщину. Особливо це стосуватиметься заліснення земель Полісся. Тому програма Президента України «Зелена країна» на Рівненщині буде реалізована», – наголосив Сергій Подолін.

Додамо, що в Україні почав роботу сайт «Зелена країна», де є вся інформація щодо висадки мільярда дерев в Україні. Кожен охочий українець може долучитися до заліснення країни.