Рятувальники з охорони Рівненської АЕС відпрацьовували практичні навички

Рятувальники ДПРЗ-2 з охорони Рівненської АЕС регулярно проводять тактико-спеціальні навчання на об’єктах електростанції. Зокрема наприкінці серпня відбулися навчання щодо особливостей та тактики гасіння в кабельних тунелях напівповерхів АЕС, а на початку вересня рятувальники відпрацювали гасіння кабельної продукції в будівлі споруд очищення добавленої води.

За тактичним задумом до навчань щодо до особливостей та тактики гасіння в кабельних тунелях електростанції були залучені оперативно-рятувальні підрозділи ДПРЗ-2 ГУ ДСНС України у Рівненській області (22 ДПРЧ, 23 ДПРЧ) та оперативний персонал структурних підрозділів Рівненської АЕС. Відповідно до розробленого плану були визначені основні принципи гасіння такого типу пожеж, порядок взаємодії оперативного персоналу АЕС та оперативно-рятувальних підрозділів ДПРЗ-2 ГУ ДСНС України у Рівненській області. Як відзначив начальник ДПРЗ-2 Анатолій Патейчук, чітка робота та злагоджені дії персоналу РАЕС та оперативно-рятувальних підрозділів дозволили успішно впоратися з поставленими завданнями.

03 вересня рятувальники ДПРЗ-2 ГУ ДСНС України у Рівненській області провели вивчення району виїзду з відпрацюванням ввідної із гасіння кабельних приміщень в будівлі споруд очищення добавленої води (СОДВ) Рівненської АЕС. За легендою навчань пожежа виникла в кабельному приміщенні через коротке замикання в електричному кабелі. «Ситуація ускладнювалась тим, що умовною пожежею було охоплено контрольні та силові кабелі, які знаходяться під напругою на площі 100 м². Також в результаті пожежі в приміщенні виникла висока температура і сильне задимлення. По прибуттю особовий склад ДПРЗ-2 провів розставлення сил та засобів, здійснив оперативне розгортання із прокладенням рукавних ліній для локалізації та подальшої ліквідації умовної пожежі», – прокоментував А. Патейчук.

У навчаннях взяли участь оперативно-рятувальні підрозділи ДПРЗ-2 (22 ДПРЧ, 23 ДПРЧ) ГУ ДСНС України у Рівненській області, оперативний персонал хімічного цеху, персонал цеху теплових та підземних комунікацій Рівненської АЕС. Усього на відпрацюванні ввідної було залучено 5 одиниць пожежної та спеціальної техніки та 24 осіб особового складу.

Також рятувальники з охорони Рівненської АЕС 2 вересня провели навчання позаштатної пожежної команди військової частини 3045 Національної гвардії України. Під час теоретичної частини рятівниками доведено основні вимоги пожежної безпеки на військових об’єктах та правила гасіння пожеж у різних за призначенням будівлях та спорудах. Обговорено питання взаємодії військовослужбовців із рятівниками ДПРЗ-2 під час ліквідації надзвичайних ситуацій як на території військової частини, так і на об’єктах РАЕС. Практична ж частина навчань включала в себе гасіння змодельованого вогнища первинними засобами пожежогасіння.

Віта Нишкалюк

Фото ДСНС в Рівненській області