РАЕС у фактах: дайджест за серпень 2021 року

У серпні цього року працювали усі чотири енергоблоки Рівненської АЕС, виробництво електроенергії ними за місяць склало відповідно 304, 227, 628 та 746 млн кВт год.

З початку року виробництво електроенергії енергоблоками РАЕС склало 13 млрд 162 млн кВт год, що становить 107,8% планового завдання. Коефіцієнт використання встановленої потужності у серпні склав 90,3%, з початку року – 79,6%. Коефіцієнт готовності за місяць становив 99,3%, з початку року – 81,5%.

3 серпня турбогенератор ТГ-3 енергоблоку №2 синхронізовано з енергосистемою. Турбогенератор було виведено у резерв 24 липня відповідно до графіка експлуатації енергоблоків НАЕК «Енергоатом». 9 серпня турбогенератор ТГ-3 енергоблоку №2 відключено від мережі та виведено у резерв для продовження робочої кампанії блоку в осінньо-зимовий період 2021-2022 рр. та відповідно до оперативного графіка експлуатації енергоблоків НАЕК «Енергоатом». 19 серпня турбогенератор ТГ-3 енергоблоку №2 підключено до мережі за командою диспетчера НЕК «Укренерго».

24 серпня через балансове обмеження НАЕК «Енергоатом» для виконання графіка навантаження відключено від мережі турбогенератор ТГ-4 енергоблоку №2. 27 серпня о 0:03 турбогенератор ввімкнено у мережу.

27 серпня потужність енергоблоку №3 стабілізовано на рівні 70% від номінальної для подальшої роботи на зниженій потужності з метою продовження роботи блоку в осінньо-зимовий період 2021-2022 років.

На час безпечного виведення у плановий ремонт повітряної лінії електропередачі «Рівне – ХАЕС» за вимогою диспетчера НЕК «Укренерго» з 14 до 16 серпня РАЕС було розвантажено до рівня сумарної потужності 2 250 МВт. Після завершення ремонту потужність енергоблоків відновлено.

У серпні на енергоблоці №3 успішно проведено черговий етап програми випробувань у рамках реалізації заходів з підвищення встановленої потужності блоку.

На РАЕС відбувся візит представників компанії Westinghouse щодо обговорення питань проєктування стенду з інспекції ядерного палива.

На РАЕС відбулася нарада з комерційної диспетчеризації щодо обговорення питань, пов’язаних з особливостями роботи на різних сегментах ринку електричної енергії. У рамках наради РАЕС презентувала свій досвід з автоматизації процесу комерційної диспетчеризації.

Під час засідання Ради з культури безпеки РАЕС проаналізовано виконання у I півріччі Програми конкретних дій, а також обговорено пропозиції щодо впровадження на електростанції кращих практик в атомній енергетиці.

17-19 серпня на РАЕС відбулося засідання Ради заступників головних інженерів. Під час зустрічі обговорені питання реалізації єдиної політики у сфері поводження з РАВ та обміну досвідом між фахівцями українських АЕС.

Для енергоблоків №№1, 2 закуплено обладнання систем віброконтролю та діагностики головних циркуляційних насосів у рамках реалізації заходу КзПБ.

На енергоблоці № 4 планується виконати модифікацію програмно-технічного комплексу системи групового та індивідуального управління.

На РАЕС з 2 по 6 серпня проведено комплексну перевірку стану охорони праці та пожежної безпеки у складі представників Дирекції з нагляду за безпекою НАЕК «Енергоатом» та спеціалістів служб охорони праці інших українських АЕС.

На РАЕС відбулася нарада з представниками фірми «NUVIA a.s.» щодо обговорення ходу виконання проєкту модернізації систем автоматичного управління резервних дизель-генераторних електростанцій енергоблоку №4 та обговорення напрямів подальшої співпраці.

РАЕС відвідала делегація Луцького національного технічного університету з метою підписання Договору про співпрацю, що посилить процес інтеграції між наукою, освітою та виробництвом, а також взаємовигідно поєднає науковий потенціал із практичним досвідом роботи.

На території реабілітаційно-оздоровчого комплексу Рівненської АЕС «Біле озеро» відбувся крос-триатлон «Energy Sprint Triathlon» – завершальний етап Кубка «РАЕС CUP».

На базі реабілітаційно-оздоровчого комплексу РАЕС «Біле озеро» відбувся однойменний VIII Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді.

Напередодні нового навчального року 92 дітей, підопічних соціальних служб Вараської територіальної громади, отримали від колективу РАЕС шкільні рюкзаки з необхідним канцелярським приладдям в рамках благодійної акції «Енергія добра», яка проводилася всьоме.

РАЕС відвідали учасники просвітницького проєкту НАЕК «Енергоатом» – Весняна школа, що спрямований на інформування молоді про екологічність атомної енергетики та підвищення престижу професії атомника.

Юлія Кулаєва

www.rnpp.rv.ua