РАЕС та НУВГП: перші успішні результати поєднання навчання з роботою

Рівненська АЕС спільно з Національним університетом водного господарства та природокористування (НУВГП) наближають систему освіти до потреб випускників та ринку праці. Перша випускниця НУВГП за дуальною формою освіти успішно працює машиністом насосних установок цеху теплових та підземних комунікацій (ЦТПК) Рівненської АЕС.

У межах співпраці РАЕС із НУВГП, окрім лекції для студентів 3-5 курсів технічних спеціальностей, аналізу навчальних програм із метою їхнього наближення до потреб АЕС, доступна дуальна форма освіти, за якою студенти мають можливість навчатися та працювати одночасно.Першим досягнутим результатом цієї форми став захист дипломного проєкту магістра за спеціальністю «Теплоенергетика» студенткою Вірою Підлісною.

За молодим спеціалістом був закріплений керівник за кожним із напрямів навчання. Теоретичні лекції проводилися в онлайн-форматі викладачами НУВГП і фахівцями електростанції. Старший начальник зміни ЦТПК РАЕС Сергій Литвин став керівником за практичним напрямом освіти та допомагав у закріпленні теоретичних знань безпосередньо на робочому місці.

За словами Віри, під час працевлаштування на Рівненську АЕС вона дізналася від керівництва електростанції про можливість укласти договір зі ЗВО та підприємством та перейти на дуальну форму навчання.

«Для мене це була приваблива пропозиція, адже дуальна освіта передбачає як теоретичне, так і практичне навчання та здобуття необхідних навичок роботи безпосередньо на виробництві. Наразі, у мої обов’язки як молодого спеціалістамашиніста насосних установок ЦТПК, входить обслуговування та підготовка до роботи насосів, контроль їхніх параметрів, а також контроль рівня вод на об’єктах підрозділу. Дуальна освіта це реальний шанс отримати фахову освіту та стабільну й достойну роботу на сучасному підприємстві, як Рівненська АЕС» – наголосила Віра Підлісна.

Подальший розвиток дуальної форми освіти це можливість для молодих спеціалістів здобувати ґрунтовні теоретичні знання та практичні навички ще під час навчання у ЗВО. Рівненська АЕС, як один із найбільших роботодавців на Поліссі, зацікавлена у залученні до підготовки здобувачів освіти ще на етапі їхнього навчання, особливо з технічних спеціальностей.

Віта Нишкалюк, редактор пресцентру РАЕСФото Надії Тимофєєнко