Провели мітинг-панахиду до дня перепоховання праху Кобзаря

22-го травня 2021 року Україна відзначає 160-ту річницю з дня перепоховання праху Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі у Каневі.

З нагоди цієї дати перший заступник голови Вараської райдержадміністрації Юрій Козярець, керівник апарату Вараської районної ради Анатолій Бова, секретар Володимирецької селищної ради Юрій Блищик та представники громадськості поклали квіти до підніжжя пам’ятника Кобзареві у смт Володимирець.

Прикрасив захід художній номер бандуристки учениці Володимирецької школи мистецтв Юлії Стрижеус.

Довідково: 1861 відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, було перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева. Труну спочатку привезли до Києва, де з небіжчиком могли попрощатися усі охочі. З Києва 20 травня 1861 року останки Кобзаря на пароплаві “Кременчук” перевезли до Канева. Дві доби домовина перебувала в Успенському соборі, а 22 травня, після відслуженої в церкві панахиди, прах віднесли на Чернечу гору. Влітку 1884 року на Таросовій горі збудували перший народний музей – “Тарасову світлицю”, а на могилі встановили чавунний пам’ятник-хрест за проектом В. Сичугова. У серпні 1925 року було створено Канівський державний музей-заповідник “Могила Т. Г. Шевченка”; бронзовий монумент поетові споруджено у 1939 році.