Представники РДА у Зарічному та Локниці провели наради з питань вакцинування

10 серпня перший заступник голови Вараської райдержадміністрації Юрій Козярець з робочим візитом відвідав Зарічненську та Локницьку тергромади. Зустрічали голова Зарічненської селищної ради Богдан Квачук та заступник голови Локницької сільської ради Олена Швайко.

Також у роботі з боку районної адміністрації прийняли участь заступник голови РДА Віктор Кушнерук, радник голови РДА Дмитро Андрєєв та начальник відділу будівництва та інфраструктури, житлово-комунального господарства та екології Валентин Ващук. Головним питанням стало – вакцинування.

Відвідали центри вакцинації у Зарічному та Кутині. Вакцина є, але, на жаль, бажаючих вакцинуватися не достатня кількість для отримання колективного імунітету. Просили активізувати роботу у цьому напрямку керівників громад та установ. Тим більше, напередодні зустрічі голова ОДА Віталій Коваль озвучив, що громада, яка першою перетне кордон 50+ відсотків вакцинованих, отримає від держави 15 млн грн., другою – 10 млн., третьою – 5 млн.

«Стимул є. Це чудова можливість для громад (особливо менших) отримати додаткові кошти на розвиток власної інфраструктури. На сьогодні маємо середній показник – 17 відсотків. Тож шанси є у всіх. Питання тільки в тому, яка громада ефективно організує цю роботу. Краще ж, щоб кошти пішли на розвиток громад, аніж на лікування та боротьбу з наслідками локдауну» – пояснює логіку стимулювання від держави перший заступник голови РДА Юрій Козярець.

Увага акцентувалася на тому, що лікарі мають бути захищені та пройти повний курс щеплень. З боку директора центру ПМСД Зарічненськрї селради Мирослави Полюхович та в.о. директора центру ПМСД Локницької сільради Тетяни Омельчук розуміння є. Яна Креневич, сімейний лікар, завідувачка лікарської амбулаторії ЗПСМ у Зарічному доповіла про стан вакцинування у громаді та про наявність вакцин різного виробника. Зазначивши, що вакцинованих сімейних лікарів у медзакладі вже 85 відсотків.

Окремо зупинилися на педагогах. Школи, в яких не буде вакцинований педагогічний склад на рівні 80 відсотків, не зможуть повноцінно працювати. При переході з жовтої зони такі школи закриватимуться на карантин. Відтак, у таких школах постраждає якість освіти, постраждають, в першу чергу, діти. А цього директорам шкіл бажано не допустити. З боку тергромад по цьому питанню участь прийняли начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради Микола Ковенько та спеціаліст з питань освіти Локницької сільської ради Євгеній Васирук.

Також зачепили питання Нобельського національного природного парку. Скарги на діяльність якого регулярно поступають на імʼя голови РДА. Вислухали представників громад, владу громад. Питання вивчатиметься у робочому порядку.