Працівників культури Рівненщини привітали із професійним святом


З нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, керівництво області привітало представників сфери культури й народного мистецтва.

«Сьогодні я хочу сказати слова вдячності чотирьом тисячам скромних і самовідданих людей Рівненщини, які взялися за велику, важливу і потрібну справу не заради нагород і почесних звань, а за покликом серця. Всім тим, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу. Без вашої підтримки і розуміння, ініціативності й творчої думки неможливі зміни на краще. Натхнення вам і нових творчих здобутків!» – зазначає голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

За словами начальниці управління культури і туризму ОДА Любові Романюк, на сьогодні державні нагороди і звання мають 89 працівників галузі області. 

«Рівненщину знають і впізнають завдяки унікальній манері співу наших поліських майстрів, таких як Домініка Чекун, ткаль, таких як Ніна Рабчевська, Галина Логощук, вишивальниць, таких як Орися Рябунець та багато інших. Кулінарна спадщина нашого Полісся впевнено займає почесне місце  у відомих рестораціях. Обряд «Водіння Куста», який донині побутує в селі Сварицевичі та ремесло бортництво, яке збережене в поліських селах, занесено до Національного реєстру пам’яток нематеріальної культурної спадщини», – розповідає Любов Романюк.

Як відзначив Віталій Коваль, держава потужно долучається до підтримки культурної галузі у цей непростий «ковідний» час. Зокрема, за кошти державного і обласного бюджетів здійснено реконструкцію приміщення обласної універсальної наукової бібліотеки. Там створено безбар’єрний простір.  

Програма Президента України «Велика реставрація» дасть змогу зробити більш привабливими для відвідувачів об’єкти культурної спадщини Рівненщини. 

З нагоди професійного свята, цінні подарунки та відзнаки облдержадміністрації отримали діячі культури і народного мистецтва. 

Також, під час урочистостей вручили три обласні премії: 

  • імені Ганни Леончук за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини у 2021 – Вікторії Степанюк, заслуженій майстрині народної творчості України, писанкарці.
  • в галузі народного хорового мистецтва імені Федора Гощука у 2021 році – Олені Коник, керівниці народного аматорського хорового колективу «Зоря ім. Плютинського» центру культури і дозвілля «Палац Зоря» Зорянської сільської ради Рівненського району.
  • імені Германа Жуковського – Наталії Турко, голові асоціації діячів народної музики Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнського музичної спілки.

Під час урочистостей оголосили підсумки обласного туру Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий клубний заклад у сільській місцевості. Так, найкращим визнаного колектив Будинку культури с.Олександрія Рівненського району, ІІ місце здобув колектив будинку культури с.Плоска Дубенського району, ІІІ місце розділили колективи будинку культури с. Глинськ Здолбунівського центру культури і дозвілля Рівненського району та будинку культури с. Грушвиця Рівненського району.