Податкова інформує

Віталій Чуй: від платників податків Рівненщини до бюджету України надійшло 4,8 млрд. гривень

У Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомили, що протягом п’яти місяців  2021 року платники податків краю  перерахували до бюджетів усіх рівнів 4,8 млрд. грн.,  що на 1,0  млрд. грн.   більше  результату відповідного періоду минулого року.

Так, до державного бюджету сплачено 2,1 млрд. грн., до місцевих бюджетів –  2,6  млрд. гривень.

Як зазначив керівник податкової служби  області Віталій Чуй,  отримана сума надходжень до бюджету це, перш за все, розуміння платниками соціальної значимості сплати податків, важливості наповнення бюджетів, особливо у період пандемії.  Податківці, у свою чергу, і надалі надаватимуть якісні та зручні послуги платникам податків з тим, щоб виконання податкових зобов’язань було комфортним, та покращуватимуть якість адміністрування, щоб бюджети отримували передбачені кошти, а держава та громади були фінансово спроможними.

Як бути у випадку, якщо фізична особа — власник квартири площею 80 м2 не отримала ППР?

Податкове повідомлення рішення (далі – ППР) про сплату сум податку, обчисленого згідно з пп. 266.7.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місце­знаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Відповідно до пп. 266.7.3 ст. 266 ПКУ платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контро­люючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних.

Зауважимо, що причини неотримання фізичною особою ППР можуть бути різними, тому  доцільно звернутися до контролю­ючих органів для вирішення даного питання.

ППР вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місце­знаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному п. 42.4 ст. 42 ПКУ.

У випадку, коли не можна вручити платнику податків ППР через відсутність за місцезнаходженням особи, відмову прийняти ППР, незнаходження фактичного місця розташування (місце­знаходження) платника податків або з інших причин,  ППР вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Водночас, якщо вручити ППР неможливо через помилку, допущену контролю­ючим органом, тоді ППР вважається таким, що не вручено платнику податків.

Враховуючи вищезазначене, у випадку, коли фізична особа не отримала ППР, пропонується звернутися до контролюючого органу та отримати його.Головне управління ДПС у Рівненській області