Податкова інформує

Платники Рівненщини сплатили майже 243 мільйона гривень податку на прибуток

У січні-березні 2021 року платники  Рівненщини сплатили до Зведеного бюджету України 242,9 млн. грн. податку на прибуток. Із зазначених коштів державний бюджет одержав 218,2 млн. грн., а місцева казна – 24,7 млн. гривень.

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли, зокрема, до державного бюджету – на 51,8 млн. грн., до місцевих бюджетів – на 5,6 млн. гривень.

За словами начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталія Чуя, досягнення таких показників – це результат відкритих і партнерських взаємин з бізнесом та якісного сервісного обслуговування платників податків.  

Варто зазначити, що  на Рівненщині платниками податку на прибуток зареєстровано понад  4,4 тисячі суб‘єктів господарювання.

Про умови перебування фізичних осіб – підприємців на спрощеній системі оподаткування

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що умови, за яких фізичні особи – підприємці можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування, встановлені п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (у 2021 році – 1002000 гривень) (п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 ПКУ)  .

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

– не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

– обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (у 2021 році – 5004000 гривень) (п.п. 2  п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

Такі умови не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ) (у  2021 році – 7002000 гривень).

Звертаємо увагу, що умови, відповідно до яких фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп, визначені у п. 291.5 ст. 291 ПКУ.

Запитували-відповідаємо

Чи зобов’язана фізична особа щороку подавати до контролюючого органу заяву про застосування пільги зі сплати земельного податку та документи, які підтверджують її право на таку пільгу?

Фізична особа – власник земельної ділянки або декількох земельних ділянок одного виду використання, яка належить до пільгових категорій, звільняється від сплати земельного податку за умови подання нею письмової заяви у довільній формі про застосування пільги разом з документами, що посвідчують її право на пільгу. При цьому нормами Податкового кодексу України не визначено для фізичної особи обов’язку щорічного подання контролюючому органу заяви про застосування пільги зі сплати земельного податку та документів, які підтверджують її право на таку пільгу. Тобто, платник податків подає до контролюючого органу документи про застосування пільги тільки у разі наявності змін у володінні земельними ділянками.
Детальніше за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques