Податкова інформує

На Рівненщині повернуто з бюджету більше 400 мільйонів гривень ПДВ

Як повідомили в ГУ ДПС у Рівненській області,  за три місяці 2021 року 245 суб’єктів господарювання  на Рівненщині  заявили бюджетне відшкодування з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок на суму 496,5  млн. гривень.

Найбільший відсоток заявників до відшкодування сум ПДВ – це підприємства, що виробляють та експортують власну продукцію –  45,7 відсотка від загальної суми заявленого відшкодування з бюджету. Також відшкодування ПДВ заявляють підприємства, які використовують працю людей з інвалідністю – 2 відсотка, експортери-перевізники – 47,3 відсотка.

«Станом на 01.04.2021 року платникам з держбюджету грошовими коштами на розрахунковий рахунок повернули 403 млн. грн. податку на додану вартість», – розповів керівник податкового відомства  області Віталій Чуй.

За результатами проведених перевірок фахівці податкової служби області впродовж січня березня  цього року упередили бюджетне відшкодування ПДВ на  1,3 млн. гривень.

Нагадуємо, що платники податків мають можливість в онлайн-режимі відстежити та перевірити етап, на якому перебуває їх платіж, за допомогою електронного сервісу ДПС «Електронний кабінет платника». Переглянути реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування можна на офіційному порталі ДПС України в Електронному кабінеті платника за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx

Чергове порушення продажу підакцизних товарів виявили працівники податкової служби Рівненщини

Днями працівники відділу фактичних перевірок, спільно з працівниками Національної поліції, в одному з сіл Рівненського району встановили факт торгівлі тютюновими виробами без ліцензії та без акцизних марок. Тютюнові вироби вилучено на загальну суму понад 2000 гривень. Очікувана штрафна санкція за вищевказані порушення – 34 000 гривень.

Нагадуємо, суб’єкти господарювання усіх форм власності можуть торгувати алкогольними напоями та тютюновими виробами виключно за наявності відповідних ліцензій. Плата за ліцензії здійснюється щоквартально, рівними частинами, і зараховується до місцевих бюджетів.

 Довідково: вартість ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на території сіл і селищ 250 гривень  на рік!

Щоб пеня і штрафні санкції не нараховувались, основну суму боргу необхідно сплатити до 10 червня 2021 року

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що можливість скасування платнику податків штрафних санкцій та пені, які застосовуються при виникненні податкового боргу, передбачена змінами, внесеними до Податкового кодексу України. Такі зміни внесено Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а саме: підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ доповнено пунктом 23.

Для того, щоб скористатися такою можливістю врегулювання податкового боргу, платнику податків необхідно:

  • написати до контролюючого органу заяву;
  • сплатити до 10 червня 2021 року основну суму податкового боргу;
  • не допускати виникнення нових податкових боргів з поточних зобов’язань.

За умови виконання платником перелічених умов, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими, будуть скасовані у порядку визначеному для списання безнадійного податкового боргу.

Дана норма п. 23 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ розповсюджується на всіх платників податків, крім:

  • великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 ПКУ;
  • осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
  • осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
  • банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
  • осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
  • осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Подати до податкової служби заяву платник податків може скориставшись послугами Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua). За допомогою Електронного кабінету платник також може перевірити і стан розрахунків з бюджетом, зокрема, дізнатися про наявність у нього податкового боргу.

Запитували-відповідаємо

Які документи та в які строки повинна надати до контролюючого органу фізична особи для отримання пільги щодо сплати земельного податку?

Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку (незалежно від кількості земельних ділянок у її власності), подає контролюючому органу за місцем знаходження земельної ділянки або за місцем знаходження будь-якої з земельних ділянок, що знаходяться у власності такої особи (якщо має у власності декілька земельних ділянок) заяву довільної форми про застосування пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (посвідчення особи з інвалідністю першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком), посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років), посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1-3 категорія), договір оренди землі, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства:
     до 01 травня поточного року – якщо станом на 01 січня поточного року фізична особа має у власності одну земельну ділянку або декілька;
     протягом 30 календарних днів з дня набуття права на пільгу та/або права власності – якщо право на пільгу у фізичної особи виникає протягом календарного року та/або фізична особа, набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки.
Детальніше за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=quesГоловне управління ДПС у Рівненській області